Connect with us

Ekonomi

Benzine 11 kuruş indirim geliyor!

Published

on

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre; benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren 11 kuruş indirim bekleniyor.

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısı itibarıyla 11 kuruş indirim geliyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

KAYNAK: Milliyet

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Albayrak Türkiye’nin tarımsal büyümede ikinci sırada olduğunu açıkladı

Published

on

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin, Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığı büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettiğini bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından Türkiye’nin tarımsal büyümesine ilişkin paylaşımda bulundu. Bu alanda sağlanan gelişmeye dikkati çeken Albayrak, “Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığımız büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettik. Hedefimiz, dünyada ve Avrupa’da lider ülkeler arasında yer almak” ifadelerini kullandı.

Albayrak, bu başarı için çaba gösteren ve emek veren tüm üreticileri de kutladığını kaydetti.

BÜYÜME HIZI % 3.03

Bakan Albayrak, paylaşımında, tarımda Avrupa ülkelerinin 2003-2019 dönemine ilişkin ortalama büyüme hızlarına ilişkin bir tabloya da yer verdi. Buna göre, Slovakya yüzde 7.89’luk büyüme hızıyla listenin ilk, Türkiye yüzde 3.03’lük oranla ikinci sırasında yer alıyor. Türkiye’yi yüzde 2.83 ile Norveç izliyor. Listeye göre, Danimarka, Almanya ve Belçika gibi ülkelerde ise daralma yaşandı.

 

KAYNAK: Hürriyet

Okumaya devam et

Son Trendler