Connect with us

Türkiye

Akıncı İHA’nın tam güç motor testi yapıldı

Published

on

Akıncı Taarruz İnsansız Hava Aracı‘nın tam güç motor yer testi yapıldı.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Akıncı Taarruz İnsansız Hava Aracı’nın tam güç motor yer testini paylaştı. Sosyal medya hesabı üzerinden Akıncı’nın test aşamasının videosunu ve yapılan çalışmalara dair fotoğraflar paylaşan Bayraktar, ”Bayraktar Akıncı tam güç motor yer testi” ifadesini kullandı.

Kaynak: https://site-backlink.com/568zU

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir Haber

Türkiye ve Rusya’dan ortak yatırım fonu!

Published

on

By

Ekonomik ilişkileri güçlendiren Türkiye ve Rusya arasında, ortak yatırım fonu kurulmasına yönelik sözleşme Aralık’ta imzalanacak. Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, “Tutar 900 milyon euro olacak” dedi.

Türkiye ve Rusya ticarette ulusal para, savunma, turizm, nükleer enerji başta olmak üzere ekonomik ilişkileri güçlendiren adımlara bir yenisini daha ekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davetlisi olarak günübirlik çalışma ziyaretinde bulunduğu Rusya ile Türkiye arasında ortak yatırım fonu kurulmasına ilişkin sözleşme Aralık’ta imzalanıyor.

İki Ülkede Yatırım Yapacak

Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve alt fonların faaliyetlerine ilişkin raporların görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Türkiye Varlık Fonu Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Zafer Sönmez, Türkiye’ye yabancı sermayeyi çekmek için çalıştıkları modellerden birinin ortak yatırım platformları olduğunu belirtti. Sönmez, “Bu kapsamda, Rusya ile Ortak Yatırım Fonu kurmak üzere yola çıktık. 1-1,5 aylık dönemde bu sözleşme imzalanmış olacak ve Türkiye Rusya ile beraber ortak bir fon kurulmuş olacak” dedi.

Fonun toplam tutarının 900 milyon euro olacağına dikkat çeken Sönmez, “İlk kapanışı 200 milyon euro olacak. Sözleşmelerin nihai şekillerini vermek üzereyiz, fonun yarısıyla Türkiye’ye, diğer yarısıyla da Rusya’ya yatırım yapılacak” dedi.

Piyasalara Destek Verilecek

Sönmez, fon olarak finansal piyasaları destekleyici adımlar attıklarını, geçen yıl nisan ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile beraber kamu bankalarının sermaye bazının güçlendirilmesi için toplam 3,7 milyar euro sermaye artışının yapılmasına aracılık ettiklerini dile getirdi. Türkiye Varlık Fonu’nun aldığı krediyi sadece ve sadece kendi ihtiyaçları için kullandığını kaydeden Sönmez, “Toplamda 1 milyar euroluk bir kredi kullandık. Bunları da da dünyanın önde gelen 10 yabancı bankasından aldık. Bu kurumlar TVF’ye güvenerek belirli bir kredi limiti oluşturdu” şeklinde konuştu.

İFM’nin 3te1’ine yatırım yapılacak

Sönmez, Türkiye Varlık Fonu’nun İstanbul Finans Merkezi’ndeki (İFM) hasılat paylaşımlı projeleri devraldığını, kabaca 1,3 milyon metrekarelik alanın üçte birine yatırımcı olarak geldiğini söyledi.

Sürecin tamamlanması için paydaşlarla ortak bir çerçevede İFM’nin bitirilmesi için çalıştıklarını bildiren Sönmez, sadece inşaat değil, ekosistemin nasıl olacağına, mevzuatın nasıl oluşturulacağına dair proje üretmeye devam ettiklerini vurguladı.

Şampiyonlar Liginde Olmalıyız

Türkiye Varlık Fonu’nun derecelendirilmesi çalışmalarına başlandığına dikkati çeken Sönmez, “Rakiplerimiz Şampiyonlar Ligi’nde. Bizim de orada olmamız gerekiyor. O ligin de belli kuralları var. TVF o kurallara uygun şekilde, ayakları yere basan ve nereye gitmek istediğini net şekilde bilen ve ifade eden bir kurum olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : https://site-backlink.com/q7YJh

Okumaya devam et

İzmir Haber

Boşanma Davası Açma

Published

on

By

Boşanma Davası Açmak

Boşanma davası açmak için birazdan bahsedeceğimiz boşanma dilekçesi yanında, kimliğiniz ve yine yazının devamında bahsedilen mahkeme harç ve masraflarını karşılayacak miktarda paranızın yanında bulunması gerekiyor.

Ayrıca zorunlu olmamakla birlikte dilekçenize ekleyeceğiniz evrak, belge, delil, fotoğraf vs. varsa davayı açarken dosyaya ekleyebilme hakkınız vardır. Bu dosyalarda ilerde yargılanma sırasında kullanılabilir.

Profesyonel bir Boşanma Davası Avukatı ile çalışmak için avukatdeniz ‘e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Boşanma Dava Dilekçesi

Öncelikle boşanma davanızı açarken mahkemeye sunacağınız boşanma dilekçenizi hazırlamanız gerekiyor. Boşanmak için gerekli belgelerin başında elbetteki boşanma dilekçesi geliyor. Peki boşanma dava dilekçesi neleri kapsar?

Öncelikle davayı açacağınız mahkemenin ismini dilekçenizin başına yazmanız gerekmekte. Boşanma davası hangi adliyede açılır sorusunun cevabını yazımızın devamında veriyor olacağız. Ardından Davacı olarak kendi adınızı soyadınızı TC kimlik Numaranız ve adres bilgilerinizi ve karşı tarafın aynı şekilde ad soyad adres bilgilerini yazmanız gerekmekte. Devamında davanızın konusunun boşanma davası olduğunu belirttikten sona boşanma gerekçelerinizi paragraflar halinde sıralamalısınız.

Boşanma Davası İçin Hangi Mahkemeye Gidilir

Boşanma davasını açabileceğiniz üç alternatif yer bulunmaktadır. Ya sizin ikametgahınızın bulunduğunuz yerdeki adliye, ya eşinizin ikametgahının bulunduğu yerdeki adliye ya da son 6 ay eşinizle birlikte yaşadığınız yerdeki adliyede boşanma davanızı açabilmeniz mümkündür.

Davanın görüleceği mahkeme ise aile mahkemesi olmaktadır. Yukarıdaki dilekçenizin başına bulunduğunuz yerdeki aile mahkemesine hitaben yazmanız gerekmekte. Bazı ilçe adliyelerinde aile mahkemeleri bulunmadığı için bu tür küçük adliyelerde boşanma davalarına asliye hukuk mahkemeleri aile mahkemesi sıfatıyla bakılmaktadır. Bu yüzden davanızı asliye hukuk mahkemesine hitaben yazacağınız boşanma dilekçesi ile açmanız gerekmektedir.

Boşanma Davası Masrafı Ne Kadar Tutar?

Peki boşanma davasının maliyeti ne kadardır ? Boşanma davası açma masrafı olarak sizden harç ve gider avansı adı altında belli bir miktar ücret ödemeniz istenecektir. Harç her yıl farklı tarifelerle devlet tarafından belirlenen ve davanın açılabilmesi için yatırılması zorunlu olan bir meblağdır. Harç miktarı talep ettiğiniz tazminat ve nafaka miktarlarına göre değişiklik göstermektedir. Gider avansı ise yargılamanın devamı için yapılması gereken dosya masrafı, tebligatlar gibi giderler için talep edilen meblağdır.

Tecrübeli ve Uzman bir avukat ile çalışmak isterseniz İletişim‘e tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Okumaya devam et

İzmir Haber

Bakanlıktan Açıklama 2 Askerimiz Şehit Oldu…

Published

on

By

Mardin’in Derik ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda 1 askerimiz şehit oldu. Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde yer alan bir üs bölgesine teröristler tarafından yapılan havan saldırısında yaralanan askerimiz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayıp şehit düştü.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Derik’te terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon başlattı. Operasyon sırasında, bir grup teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 askerimiz şehit oldu. Teröristler tarafından Zeytin Dalı Harekatı üs bölgesinde 11 Ekim’de yapılan havan saldırısında yaralanan asker, hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

2 ASKERİMİZ HASTANEDE KURTARILAMADI

2 Askerimiz Hastanede Kurtarılamadı

PKK ile ile girilen çatışmada 1 uzman çavuş yaralandı. Bölgeye sevk edilen helikopterle alınan yaralı uzman çavuş, Mardin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan uzman çavuş, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu. Bölgede operasyonun sürdürüldüğü belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığının açıklamasında, 11 Ekim’de PKK/YPG’li teröristlerce Zeytin Dalı Harekatı kapsamındaki bir üs bölgesine havan saldırısı yapıldığı hatırlatıldı. Saldırıda yaralanan ve hastanede tedavisine devam edilen askerin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

BAKANLIK AÇIKLADI: 7 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

İçişleri Bakanlığı, bugün Diyarbakır, Mardin ve Bitlis’tegerçekleştirilen operasyonda 1’i gri listede olmak üzere toplam 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Kaynak : https://site-backlink.com/SwyKi

Okumaya devam et

Son Trend'ler