Connect with us

Son Dakika

Köpek Eğitimi 2 (Silmeyin ve yayımlamayın)

Published

on

İzmir Köpek Eğitimi hakkında tüm merak ettiğiniz konuları sizler için bu yazımızda derliyoruz.Evde bir hayvanı minik bir dostu olsun isteyen kişiler genellikle köpek tercih ederler.Ancak bu tarz bir girişim yapmadan önce bunun sorumluluğunu alıp alamayacağınızı kesinlikle önceden tartıp biçmelisiniz. Sahiplenmiş olduğunuz sevimli dostunuzla sorunsuz bir şekilde yaşamaya devam edebilmek için köpeğinizin disiplinini ve köpeğiniz üzerindeki yumuşak otoritenizi ona aşılamalısınız.Bu nedenle köpeğiniz daha evinize girdiği an eğitime başlamalı ve köpeğinize geldiği evin size ait bir ev olduğunu ilk başta aşılamalısınız. Çünkü köpek eğitim almadan alışırsa bu size kötü sonuçlar doğuracaktır.

Köpek eğitimi; Köpeklere bir takım komutlar verilerek örneğin otur,kalk,bekle vb gibi ve doğru yapıldığı taktirde köpeğin ödüllendirildiği bir eğitimdir.Köpek eğitimi sırasında köpeğinize bir komutu öğrenmesi ve bunu uygulamasını istediğinizde bu komutları sadece diliniz ile değil el hareketleriniz ilede desteklemelisiniz. Hareketleriniz ile desteklenen komutlarınız köpeğiniz için daha kolay anlaşılacaktır.  Bu komutların ve hareketlerin köpeğinizin zihnine yerleşmesi için bıkmadan usanmadan ve fedakarlıkla  tekrar etmelisiniz. Köpeğinize eğitim süresinde asla kızmamalı ve şiddet gibi davranışlar kesinlikle uygulamamalısınız.

Çünkü bu gibi hareketler minik dostumuz ve sizin aranızda bir güven eksikliği yaşatacak köpeğiniz aldığı eğitimden hemen sıkılacaktır. Tıpkı küçük bir çocuk gibi onu severek öğretmelisiniz. Köpek yetiştirmekte tıpkı küçük cocuklarımızı sevgi ve saygı içinde eğitmeye benzer. Ancak köpek eğitimi daha zordur çünkü köpekler asla bir insan zekasına sahip değildir ve aslada öyle olmayacaktır. Tüm köpek ırklarında bu durum aslında aynı akılsız köpek yoktur hepsi akıllıdır. Ancak nasıl uygulayacaklarını bilmezler. Bu nokta’da ise köpek eğitimi devreye girmektedir. Köpek eğitmek zorlu bir süreçtir ve gerçekten sabır ister.

istanbul köpek eğitimcisi

İzmir Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi Nedir?

Köpek eğitimi, kısaca köpeğinizin sizin isteminiz dışında yerde bulduğu şeyleri yememesi,zehirli olabilecek türden şeyleri ağzına almaması, sokakta gördüğü başka insanların peşine takılıp gitmemesi, başka insanların ona uzattığı şeyi yememesi, insanlara karşı çok sevecen davranması veya yeri ve zamanı geldiğinde çok sert ve korkutucu olması gibi, ve daha bir çok özelliği köpeğinize aşılamak ve bunları öğretmektir. Köpeğinizi eğitirken söylediğiniz komutları yerine getiriyorsa onu her zaman ödüllendirmelisiniz. Örneği otur eğitimine başladınız ve köpeğiniz artık otur dediğinde oturmayı başarıyorsa her oturduğunda ona ödül vermeyi unutmayın.Çünkü köpeğiniz ödül aldığında sizin mutlu olduğunuzu görecek ve sizi nasıl mutlu etmiş olduğunu öğrenecektir. Yani minik dostunuz otur dediğinizde oturduğu zaman sizin mutlu olduğunuzu anlayacaktır. Sizde mutlu olduğunuz için ona ödül vereceksiniz. Resmen karşılıklı güzel bir alışveriş gibi. Ödüller sadece mama olarka değil çeşitli şekillerde’de verilebilir.

Köpeğiniz her komutunuzu uyguladığında sürekli mama vermeyin ödül olarak ona sarılın sevin kafasını okşayın öpün buda onun sizi mutlu görmesi anlamına gelir ve yaptığı hareketin yine sizi mutlu ettiğine inanır.Köpeğinizle o kadar eğitim yapıyorsunuz ancak hala komutlara uymuyor ve sizi dinlemiyorsa bu gibi durumlarda ufak bir takım cezalar uygulanabilir. Örneğin bir komutunuzu uygulamadığı zaman ona ‘Hayır’ kelimesini biraz yüksek ancak çokta bağırmış gibi değil hafif bir tonda söyleyerek başlayın köpeğiniz sizden bir tepki geldiğini anlasın. İkinci olarak köpeğinizi verebileceğiniz diğer ceza ise tasmasını çekmektir. Çok sert ve canını yakacak şekilde olmasada hafiften tasmasını kendinize doğru çekin ve onun sizi dinlemesi gerektiğini anlasın.

Köpek Eğitimi Neden İhtiyaçtır?

Eğer bir köpek sahiplendiniz ve sizinle yaşamasınızı istiyorsunuz. Uyum içinde güzel ve sakin bir ilişki istiyorsanız kesinlikle sahiplendiğiniz minik dostumuzun eğitilmesi gerek. Sahipleneceğiniz köpek eğer yavru ise bu doğru bir zamandır çünkü yavruluktan gelen komutlar ve eğitimler daha hızlı ve alışlılmış bir durum olur. Ancak biraz daha yaşı geçmiş yavruluktan hemen hemen çıkmış köpekleri alırsanız biraz daha zaman alabilir. Ancak bu şu demek değil yaşlı köpekler eğitilemez. Tam tersine yaşı geçmiş köpeklerde tıpkı yavru bir köpek gibi hızlıca öğrenmek için çabalar. Sahiplenmiş olduğunuz köpeğinizin eğitilmesini sağlamazsanız siz ve köpeğiniz uyumlu bir şekilde yaşayamaz ve mutsuz olursunuz.

köpek eğitim hakkında

köpek eğitimi nasıl yapılır? istanbul köpek eğitimi merkezi

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek eğitimi sistemi tamamen ödül ve ceza şeklinde bir sisteme sahiptir. Bu eğitimler itaat eğitimi, sosyalleştirme eğitimi ve tuvalet eğitimleridir. İtaat eğitimi köpeğin genel olarak uyması gereken komutlar belirlenerek verilir. Köpeğin oturması, yatması, kalkması gibi söz dinleme eğitimidir.İtaat eğitimine başlandığında köpeğinizin mutlaka bir tasması olmalıdır. Otur komutunu öğrettiğiniz sırada oturmadığı zaman tasmasından hafif yumuşak bir sertlikte çekmelisiniz bu onun cezası olacaktır.

Bu şekilde cezalandırılarak köpek eğitilmiş olur. İtaat eğitiminde öğretilen ek komutlar ve kurallar ise köpeğin yabancılardan yemek yememesi ve yabancıların peşine takılarak gitmemesi sağlanır. İtaat eğitimleri hem sizin komutlarınıza uymasını ve köpeğinizin olası tehlikelerden korunmasını sağlamak amacı ile yapılır. Sosyalleşme eğitimi ise, köpeğiniz ile birlikte dışarıya çıktığınızda köpeğinizin diğer insanlara, çocuklara ve canlılara saldırmalarını önlemek amacı ile verilir. Sosyalleştirme eğitimi ile köpeğinizin ruhsal sağlığı korunuyor ve insandan farklı olan ruh hali insanlara alışmaya başlıyor. Tuvalet eğitimi köpeğinizin her yere ve özellikle evinizin içine tuvaletini yapmaması amacı ile verilen eğitimdir.

Köpek Eğitiminde Önemli Hususlar Nelerdir?

Köpeğinizi eğitirken bazı önemli noktalar vardır bunlara sizinde uymanız gereklidir bu hususlar şunlardır ;

  • Eğitim süreleri köpeğinizin dikkat süresine göre ayarlanmalıdır. Köpeğiniz anlamamaya başladığında eğitim sonlandırılmalıdır.
  • Köpeğinizin öğrenmesini istediğiniz komutu tekrarlamalısınız. Tekrarlayarak yaptığınız eğitim köpeğiniz için daha faydalı olacaktır.
  • Köpeğe bir komut verildiğinde komut her tekrarda aynı ses tonu ve ciddiyetle verilmelidir. Aksi halde köpek verilen komutu algılamakta güçlük yaşayabilir.
  • Köpek eğitimi sırasında köpeğe verilen ödüller köpekte teşvik olarak algılanmalıdır. Ödülleri rüşvet olarak algılamasına izin vermemelisiniz. Köpek aldığı ödülü rüşvet olarak algılamaya başlarsa eğitimde disiplinsizlik olur.
  • Köpek eğitimi her köpek için uygun değildir. Bütün köpekler eğitilemeyebilir. Bu nedenle sahiplenmiş olduğunuz köpeğin eğitilebilir bir köpek olduğuna emin olmalısınız.
  • Köpek eğitimi ne kadar küçük yaşta başlasa o kadar başarılı olur. Bu nedenle köpek eğitimleri özellikle bebeklik çağında başlanmalıdır.
  • İzmir köpek eğitimi sözlü ve fiziksel cezalarda tedbirli olunmalıdır. Sözlü cezalarda çok sert bir şekilde olmamalı sadece köpeğe hoşnutsuzluk anlatılmalıdır. Fiziksel cezalarda ise kesinlikle şiddete başvurulmamalıdır. Eğitimde ceza en son başvurulması gereken olgudur.
  • Eğitim verdikten sonra köpeğin diğer eğitimi beklemesini sağlamalısınız.

Köpek Eğitimi ve Bakım Merkezi Seçiminin Önemi

Köpek eğitim merkezini doğru seçmek çok önemlidir. Köpeğinizi eğitecek olan merkez tercihi yanlış ise köpeğinizin ruhsal durumu bozulabilir. Köpek eğitim merkezi köpeğinize çok geniş kapsamlı bir eğitim vermelidir. Seçmiş olduğunuz köpek eğitimi İstanbul  merkezinin tuvalet eğitimi, itaat eğitimi ve sosyalleştirme eğitimlerini kapsaması gerekir. Köpek eğitim merkezleri eğitilmesini istediğiniz köpeğinizi adresinizden alarak yine adresinize bırakmalıdır.

Eğitim merkezinin köpeğiniz için planlamış olduğu cezalar ve ödüller köpeğinizin saldırgan ya da disiplinsiz olmasını önlemelidir. Köpek eğitimi merkezinde eğitimi veren kişiler işinde profesyonel, hayvanları seven ve hayvan haklarına karşı saygılı kişiler olmalıdırlar.  İstanbul köpek eğitimi merkezi olarak köpeğinizin davranışlarını ve ruh halini koruyarak onlar için en sağlıklı olan eğitimi veriyor.

Köpek Eğitim Merkezi Özellikleri

İstanbul köpek eğitimi merkezlerinin belirli özellikleri taşıması gerekiyor. Bu özellikler köpek eğitiminde uzman ve profesyonel olan eğitmelerin olması, hayvan haklarına karşı saygılı olmaları, hayvan sever olmaları, sabırlı olmaları, geniş kapsamlı bir eğitim sistemlerinin olması, köpeklerin eğitimlerini iç mekan ve dış mekan olarak hazırlamaları, köpeğe eğitim verirken köpeğiniz de bulunan herhangi bir ruhsal bozukluğu göz önüne alarak rehabilite edebilmeleri gerekir. İstanbul köpek eğitimi merkezi saymış olduğumuz tüm bu kriterlere sahip ise iyi bir köpek eğitim merkezidir. İstanbul köpek eğitimi merkezi olarak önceliğimiz köpeğinizin en sağlıklı şekilde eğitilmelerini sağlamaktır.

eğitim alan köpekler

hangi köpekler köpek eğitimine katılabilir?

Hangi Köpekler Köpek Eğitimine Katılabilir?

Köpeklerin eğitilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Köpek cinsleri arasında bilinen bazı cins köpekler özellikle zeka seviyeleri ile bilinir ve en fazla beş tekrardan sonra komutlara alışarak kolay bir şekilde eğitilebilirler. En kolay şekilde eğitilebilen köpek cinslerini sıralayacak olursak;

Border Colie: Border colie en zeki köpek cinslerinde ilk sırada yer alır. Border colie cinsi köpekler komutları bir defa duyunca hemen algılayabilen köpek cinslerindendir.

Kaniş: Kaniş cinsi köpekler özellikle evde yaşamaya en uygun cins olan köpeklerdir. Bebekliğinde alınan havlama eğitimine rahatlıkla uyum sağlayabilir.

Alman Çoban Köpeği: Alman çoban köpekleri çok kolay eğitilmelerinin yanında insanlar için en iyi dost olarak bilinirler.

En Hızlı Eğitilen Köpekler

Golden Retriever: Kolay eğitilebilen köpek cinleri arasındadır. Evde beslemek için en uygun cins köpeklerden bir tanesidir.

Doberman: Bu cins köpekler zeka sıralamasında beşinci sırada yer almaktadır. Yüzündeki korkunç ifadeye rağmen kolay eğitilirler ve evde beslemek için uygundur.

Labrador: Labrador cinsi köpekler tüysüz golden olarak da bilinirler. Bu köpekler zeka seviyeleri açısından oldukça ileri seviyededirler. Labrador cinsi köpekler golden cinsi köpeklere göre daha fazla koruma iç güdücü taşırlar.

Profesyonel Köpek Eğitimi Uzmanı; Murat Güngör

Köpek eğitimi konusunda 2010 yılından bu günlere kadar aktif olarak binlerce kez köpek eğitimi veren ve bu konuda hafızalara yer etmiş olan köpek eğitmeni Murat Güngör, ülkemizde bilinen en iyi köpek eğiticilerden eğitim almış, onlarla birlikte pek çok köpek eğitimi programına katılarak köpek eğitimleri hakkında genç yaşta büyük bilgiler öğrenmiştir. Pek çok ünlü ismin köpek eğitimi için başvurduğu bir isim olan Murat Güngör bugün tüm İstanbul Köpek Eğitimi konusunda destek vermek için çalışmalarına devam etmektedir. 2010 yılından bu yana kadar bin’in üzerinde köpeğe ayrı ayrı eğitim veren Murat Güngör işinde profesyonelliğin kitabını yazacak kadar bilgi ve tecrübe sahibi bir köpek eğitim uzmanıdır.

Köpek Eğitiminde Önemli Unsurlar

Köpek eğitimlerinde öncelik olarak köpeklerin insanlar gibi farklı karaktere sahip olduğunun farkına varmalıyız. eğitime başlamadan önce köpekle aramızda bir iletişim kurmalı ve karakterini beklentilerini anlayarak eğitim öncesi tanışma sürecine geçmeliyiz.

Köpek Eğitiminde; Disiplinli Olmalıyız
Köpek eğitimlerin en önemli konulardan biri disiplindir. Sadece köpeğe eğitim veren kişi değil köpekle birlikte yaşayan herkes köpek eğitimi sırasında disiplinli ve eğitim sürecine saygılı bir şekilde yaklaşım göstermelidir.

Köpek Eğitiminde; Sabırlı Olmalıyız.
Köpek eğitimi sürecine başlamadan önce şunu kabul etmeliyiz ki köpekler bizimle aynı algılara sahip olan hayvanlar değil zaten öyle olsa onların yanında huzur bulamayız veya onlarla stresimizi atamayız, köpekler bizim gibi düşünmüyor eğitim sürecinde pek çok kez hata yapabilirler.

Köpek Eğitiminde; İstikrar Ve Düzen
En önemli konulardan biri İstikrar ve düzendir, düzenli olarak ve tempo kaybetmeden sürekli köpek eğitimi süreçlerini tekrar etmeliyiz. komutlarınızı yada öğrenmesi gereken konuyu 10’da 10 yapana kadar bu devam etmelidir daha sonra eğitimleri yavaş yavaş azaltabilirsiniz.

Köpek eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi almak içi bizimle iletişime geçebilir ve aklınızda ki sorulara en net cevapları alabilirsiniz.

 

İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul 15 milyon kayıtlı nüfusu ile dünya’nın metropol şehirlerinden biri haline geldi artık o eskisi gibi sıcak insanların şehri değil artık herkesin acelesi olan ve kimsenin birbirini tanımadığı bir ortam mevcut. Bundan dolayı İstanbul’da pek çok hayvan sever artık stres atmak ve dostluk kurmak için köpek sahipleniyor. Bugün İstanbul en çok evcil hayvan yaşayan 10 dünya şehrinden biri. Bundan dolayı pek çok İstanbullu köpek sahibi, İstanbul köpek eğitimi ve İstanbul köpek oteli gibi hizmetler aramaktadır. Bizde köpek severler olarak elimizde ki imkanlarla  İstanbul’un en iyi köpek eğitimi tesisini kurmaya karar verdik. Bu güne kadar pek çok köpek sahibinin eğitim ihtiyacını tam anlamıyla karşıladık ve pek çok mutlu müşteriye sahip olduk. Köpek eğitmeni Murat Güngör bugün ülkenin en çok bilinen ve sayılan köpek eğitmenleri arasında görülmektedir. 10 seneyi aşkın süredir köpek eğitimi hizmeti veren Murat Güngör hizmet süresinin büyük bir bölümünü İstanbul’da vermiştir. Daha öncesinde Samsunda bir süre hizmet vermiştir.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

Hatay’da 2 bin 400 paket kaçak sigara ele geçirildi

Published

on

By

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde 2 bin 400 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Yayladağı Emniyet Amirliği ekipleri, ihbar üzerine Kurtuluş Mahallesi’ndeki bir adrese operasyon düzenledi.

Operasyonda, evin odunluğuna gizlenmiş poşetler içerisinde 2 bin 400 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Olayla ilgili B.K. gözaltına alındı.

Kaynak: AA

Okumaya devam et

Güncel

Formula 1’in 89 Yaşındaki Eski Patronu Baba Oldu!

Published

on

Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone 89 yaşında dördüncü kez baba oldu. Ecclestone böylece dünyada yeni baba olan en yaşlı erkekler arasında yer aldı.

Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, 89 yaşında dördüncü kez baba olmanın mutluluğunu yaşıyor. 2012’de evlendiği pazarlama direktörü, 44 yaşındaki Fabiana Flosi’den bir erkek çocuk sahibi olan Ecclestone, “Ace adını verdiğimiz bir oğlumuz oldu. Çok gururluyum. Her şey çok kolay oldu. Doğum 25 dakikada bitti. Tanrıya şükür” dedi. Ace, Ecclestone’un ilk oğlu olma özelliğini taşırken, milyarder iş insanının 65, 35 ve 31 yaşlarında üç kızı var.

3 evlilik, 4 çocuk

Formula 1 patronu bugüne dek üç kez evlendi. En büyük kızı Deborah, ilk eşi Ivy Bamford ile birlikteliğinden dünyaya geldi. Diğer kızları Tamara ve Petra ise ikinci eşi Slavica Radic’ten doğdu. Hareketli bir özel hayatı olan Ecclestone, Slavica Radic hamile kalınca ilk eşinden boşanıp, 1984’te ikinci evliliğini yapmıştı.

Nasıl oldu?

2017 yılında sahibi olduğu Formula 1’i devredip, şirkette danışman olarak yer alan Bernie Ecclestone, 89 yaşında nasıl baba olabildiği sorusunu espriyle yanıtladı: “Formula 1 patronluğumdan sonra pratik yapmak için çok zamanımız oldu!” 89 yaşında olmakla, 29 yaşında olmak arasında bir fark bulunmadığını belirten milyarder, “Eşim Fabiana açısından da çok mutluyum. Çünkü birkaç yıldır dört gözle bu olayı bekliyordu. Ben bu dünyadan gittikten sonra da oğlumuzla kalacağı için memnunum” dedi.

90’a 2 ay kala bebek kucağında

Ekim ayında 90 yaşını kutlayacak olan Bernie Ecclestone, dünyada yeni baba olan en yaşlı erkekler arasında yer aldı. 96 yaşında çocuk sahibi olan Hindistanlı Ramjit Raghav’ın dünyanın en yaşlı babası olduğu biliniyor.

 

Kaynak:haberler.com

Okumaya devam et

Güncel

Kızını Korumak İsteyen Jandarma Ölümden Döndü!

Published

on

gaziantep, gündem, son dakika

Gaziantep’te evinin önünde kızını korumak isterken eşi ve çocuklarının gözü önünde saldırıya uğrayıp darp edilen uzman jandarma ölümden döndü.

Gaziantep’te kızının ezilme tehlikesine karşı tepki gösterdiği kişiler tarafından evinin önünde eşi ve çocuklarının gözü önünde saldırıya uğrayıp darbedilen Uzman Jandarma ölümden döndü. Aldığı darbelerle gözü kör olama seviyesine gelen Uzman Jandarma kırılan burnundan ameliyat oldu.

Olay, Nizip ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Karmakış ilçesinde Uzman Jandarma olarak görev yapan Alper Bülbül, Nizip ilçesinde bulunan evinim önünde aracını yıkattığı sırada fiziki saldırıya uğrayıp darbedildi. Saldırganlar Uzman Jandarma’nın belindeki silahını da gasp ederek olay yerinden kaçtı.

gaziantep, gündem, son dakika

KIZININ EZİLME TEHLİKESİNE KARŞI TEPKİ GÖSTERİNCE SALDIRDILAR

Uzman Jandarma Alper Bülbül’ün olaya ilişkin polise verdiği ifade de, evinin önünde aracını yıkattığı sırada,tehlikeli bir şekilde kullanılan forklift nedeniyle kızının ezilme tehlikesi geçirmesi nedeniyle şahsı uyarması nedeniyle kendisine saldırıldığını belirtirken, “Bir araç yanımdan hızla geçerek durdu ve araçtan iki kişi inerek üzerime saldırdılar. Şahıslardan biri arkamdan gelip boynumdan sarılarak yere yatırdı diğer şahısta yumruk attı iki şahıs beni yere yatırarak tekme ile darbettiler. Aldığım darbelerle yüzüm gözüm kan içindeydi çevremi göremiyordum. Şahıslar benim üzerime çöktü. Sonrasında Aydın B. isimli şahıs görev silahımı gasp ederek aracına aldı” dedi.

“OLAYI AYIRMAK YERİNE MUHTARDA SALDIRDI”

İfadesinde “Ben alığım darbeler ile kendime gelmeye çalışırken Karkamış Merkez Mahalle muhtarlığını yapan Cemal B.’nin de küfür ederek yumruk attı” diyen Bülbül, “Bu esnada diğer şahıslar Ahmet ve Aydın B.’de yeniden saldırdı daha sonrasında ise forklifti kullanan İbrahim Halil K.’da yumruk attı” ifadelerini kaydetti.

Uğradığı saldırı sonrası hastanede tedavi altına alınan Uzman Jandarma Alper Bülbül, kendisini darbeden Ahmet B., Aydın B., Cemal B. ve İbrahim Halil K’dan şikayetçi olarak can güvenliği olmadığı için koruma talep etti. Olayın ardından gözaltına alınan 4 şüpheli alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

 

Kaynak:haberturk.com

Okumaya devam et

Son Trend'ler