Connect with us

Avrupa

Aşk Adası’nın güzeline 154 bin TL’lik ahlaksız teklif!

Published

on

Tyne-Lext Clarson, Aşk Adası, İngiltere, reality şov, Love Island

İngiltere‘de reyting rekorları kıran reality şov programı Love Island‘a Aşk Adası katılarak ünlenen Tyne-Lext Clarson, 19 yaşında ilk uygunsuz teklifini aldığını, akşam yemeği ve içki karşılığında 20 bin sterlin (yaklaşık 154 bin TL) önerildiğini dile getirdi.

Tyne-Lext Clarson, Aşk Adası, İngiltere, reality şov, Love Island

Katıldıkları reality şovlardan sonra şöhrete kavuşan, modellik yapan, sosyal medyada fenomen olan internet ünlüleri, kendilerine gelen ahlaksız teklifleri deşifre etti. BBC’ye konuşan influencer’lar, özellikle Instagram üzerinden yüzlerce teklif aldıklarını, söz konusu tekliflerde büyük meblağların döndüğünü de ekledi.

BBC Victoria Derbyshire programına konuşan sosyal medya ünlüleri, her gün tanımadıkları insanlar tarafından cinsel ilişki karşılığı para teklifi aldıklarını anlattı. İçlerinden biri, “sosyal medyanın, erkeklerin bir sonraki cinsel ilişkilerin için bir katalog haline geldiğini” söylüyor.

İngiltere’de reyting rekorları kıran reality şov programı Love Island’a Aşk Adası katılarak ünlenen Tyne-Lext Clarson, “Bu adeta lüks hayat kadınlığı” diyor.

Aldığı mesajların ve uygunsuz tekliflerin kendisine özel olmadığını farkında olan Tyne-Lext Clarson, “Bana böyle mesajlar attıklarına göre Instagram’da binlerce güzel kıza benzer mesajlar yolluyorlardır” dedi.

Clarson, 19 yaşında ilk uygunsuz teklifini aldığını, akşam yemeği ve içki karşılığında 20 bin sterlin (yaklaşık 154 bin TL) teklif ettiğini açıkladı.

Tyne-Lext Clarson, Aşk Adası, İngiltere, reality şov, Love Island

Clarson, Love Island programına katılıp ünlü olduktan sonra bir ajansın mail atarak Dubai’de beş gece karşılığı 50 bin sterlin önerdiğini anlatıyor.

Üstelik bunun karşılığında gizlilik anlaşması imzalayarak orada olanları kimseye anlatmama sözü vermesinin istendiğini belirtiyor.

Teklifi reddettiğini belirten Clarson, Instagram’da lüks ürünleri ücretsiz olarak alamayan ve zorlanan influencer olma heveslilerinin bu tür tekliflere daha açık olmak zorunda kalabileceğinden endişeli.

Bu gibi ahlaksız teklifler aldığını açıklayan ve kendisine gönderilen uygunsuz mesajları deşifre eden bir başka isim de Rosie Williams…

Instagram’da 840 bin takipçisi olan Williams, Love Island’ın üç sezonunda yer aldıktan sonra Dubai’de bir adama bir yıl eşlik etme teklifi almış.

Rosie Williams’a, adama bir yıl eşlik edip, istediği tüm kıyafetler ve çantaların alınması karşılığında 100 bin sterlin (yaklaşık 770 bin TL) teklif edilmiş.

Aldığı mesajları BBC’ye gösteren Williams, sosyal medya kullanıcılarının buna hazırlıksız yakalandığını söylüyor: “Ünlenirken troller, hayatınızın dramatik bir şekilde değişeceği gibi konularda uyarılar alırsınız ama kimse erkeklerin sizi satın alabileceği hakkında uyarmaz.

Tyne-Lext Clarson, Aşk Adası, İngiltere, reality şov, Love Island

“Bu konu sosyal medya ünlüleri arasında tartışılmıyor. Bazılarımız karşılığı seks yapmadığımız için bunu tartışmaya ihtiyaç duymuyor ya da bazılarımız da geçmişte bunu yaptığımız için tartışmaya utanıyor.”

Victoria Derbyshire programının yapımcıları, ünlü sosyal medya kullanıcılarından bazılarının aldığı mesajları gördü. Bu mesajlar arasında erkeklerin doğrudan para karşılığı cinsel ilişki talep ettiği mesajların yanı sıra, zengin müşterileri adına mesaj atan aracılar da vardı.

Kaynak:https://site-backlink.com/N2E5d

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa

AB, Cezaevleri Personelinin Eğitim Standardlarının Yükseltilmesini Destekliyor

Published

on

Cezaevi, Cezaevipersoneli, Türkiye, Avrupa, AB,

Cezaevi personeline yönelik iyi hazırlanmış standart bir eğitim sisteminin kurulmasını amaçlayan, AB tarafından mali olarak desteklenen projenin açılışı, 29 Ocak günü Ankara’da gerçekleştirilecek. Törene Adalet Bakanı Sn. Abdülhamit Gül, Finlandiya Ceza Yaptırımlar Kurumu Genel Direktörü Sn. Arto Kujala, Finlandiya Büyükelçi Yardımcısı Sn. Pirjo Valinoro ile AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Eleftheria Pertzinidou katılacaklar.


Mevcut durum nedir?

Türkiye’de 425 cezaevi ve 143 denetimli serbestlik bürosu bulunmaktadır. Bu cezaevleri ve denetimli serbestlik bürolarında toplam 66.000 personel istihdam edilmektedir. Tüm personele yönelik hizmet öncesi ve hizmet içi eğitimler Ankara, İstanbul, Erzurum, Kahramanmaraş ve Denizli’deki 5 farklı eğitim merkezinde sunulmaktadır. İstihdam edilen personel sayısında ve bu personelin eğitim ihtiyacındaki artış, Türkiye’deki cezaevi personelinin tutuklu ve hükümlülere yönelik yüksek standartlarda hizmet vermelerini sağlamak üzere eğitim sisteminin iyileştirilmesini gerekli kılmıştır.

 

Proje neleri kapsamaktadır?

Cezaevi personeli eğitim merkezlerinin, personelin mahkûmlara yönelik davranışlarının iyileştirilmesinde hayati bir rol oynadığı evrensel olarak kabul görmektedir.

AB’nin 2 milyon Avro katkı sağladığı proje çerçevesinde, Türkiye’de 5 Ceza İnfaz Kurumu Personel Eğitim Merkezinin tamamında aynı kalitede eğitim verilmesini sağlamak amacıyla iyi yapılandırılmış standart bir eğitim sistemi oluşturulacaktır. Ayrıca kaliteli eğitmen/öğretim görevlilerinin sağlanması amacıyla eğitim merkezlerinde insan kaynakları yönetim sistemi geliştirilecektir.

Eşleştirme modelinin izleneceği proje, Finlandiya Cezai Müeyyideler Kurumu ve Estonya Güvenlik Bilimleri Akademisi ile birlikte hayata geçirilecektir.

Okumaya devam et

Avrupa

Melania Trump Yine Yaptı Yapacağını

Published

on

ABD, Donald Trump, Melenia Trump, Sosyal Medya,

ABD Başkanı Donald Trump’ın elini tutmak istediği eşi Melenia Trump, yüz ifadesiyle gündeme oturdu. İlginç an, canlı yayına yansıyınca alay konusu oldu. ABD Başkanı Donald Trump’ın eşi Melenia Trump’ın katıldığı bir etkinlikte yaptığı hareket yine ülke gündemine oturdu. ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump, New Orleans’ta bir etkinliğe katıldı. Etkinlikte ikilinin ilginç anları kameralara yansıyınca sosyal medya paylaşımlardan yıkıldı.

Kolejler arası Futbol Oyunları Playoff’una katılan ikili, büyük bir kalabalıkla karşılandı. 73 yaşındaki Trump ve 49 yaşındaki Melania milli marşın okunması için belirlenen alana geçene kadar her şey yolundaydı.

İkili yan yana pozisyon aldıktan sonra, Donald Trump eşinin elini tutmaya çalışınca yaşanan anlar alay konusu oldu. Melania Trump’ın bu zoraki el ele tutuşma anında yüzündeki değişiklik ve elini bir anda tekrar geri çekmesi sosyal medyayı salladı.

Görüntüler üzerine sosyal medyada “Melania el ele tutuşunca hiç mutlu görünmüyor”, “Ben de ona hiç sempati duymuyorum Melania, seninle aynı görüşteyiz”, “Olayı canlı izledim, anında elini bıraktı” gibi yorumlar yapıldı. ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump arasındaki bu garip beden dili son zamanlarda dikkat çekiyor ve sosyal medyada da geniş yankı uyandırıyor.

Melania Trump’ın bu durumdan hoşlanmadığı ve her seferinde kameralar önünde eşinin elini tutmayı reddettiği objektiflerden kaçmıyor.

Çİftin 2017’de gerçekleştirdiği Tel Aviv ziyaretinde de Melania Trump, Donald Trump’ın elini tutmamak için çabalamış ve bu anlar da tartışma yaratmıştı.

Melania’nın eşinin elini tutmamak için saçını düzeltiyor gibi yapması, bir anda elini çekmesi internette her daim viral oluyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Cumhuriyetçi Parti için düzenlenen bir bağış etkinliğinde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, eşiyle ilgili çok fazlaca konuşulan ilişkileri hakkında bir ipucu vermişti. Trump özel bir bağış etkinliğinde Temsilciler Meclisi Azınlık Denetçisi Steve Scalise’in 2017 yılında senatörlerin beyzbol oynadığı sahada gerçekleşen silahlı saldırı sonrası vurulmasından bahsetti.

Trump özel bir bağış etkinliğinde Temsilciler Meclisi Azınlık Denetçisi Steve Scalise’in 2017 yılında senatörlerin beyzbol oynadığı sahada gerçekleşen silahlı saldırı sonrası vurulmasından bahsetti.

Trump bundan bahsederken Scalise’in ne kadar çetin bir karakter olduğunu, eşinin hastanede hüngür hündür ağladığını unutamadığını belirtti. Trump şakayla karışık, “Herkesin eşi yaşanan trajediye böyle bir tepki vermez, benimkinin de vermeyeceğini biliyorum” diyerek akıllarda soru işareti bırakmıştı.

Kaynak: https://site-backlink.com/AekWR

Okumaya devam et

Avrupa

Atatürk Tişörtü Giyen Avustralyalı Sosyal Medyayı Salladı!

Published

on

By

Dünya, Son Dakika, Gündem, Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk, Avusturalya

Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası’ndaki Lesia Tsurenko-Ashleigh Barty maçında tribündeki Atatürk tişörtlü seyirci herkesin ilgi odağı oldu. Tsurenko’nun Ukraynalı kondisyoneri Denis Vashchuk, tişörtü giymesinin nedenini açıkladı.

Dünya, Son Dakika, Gündem, Mustafa Kemal Atatürk, Atatürk, Avusturalya

Avustralya Açık’ın ilk gününde tek kadınlarda klasman lideri Ashleigh Barty, Lesia Tsurenko ile karşılaştı. Barty ilk seti 7-5 kaybetmesine karşın 6-1’lik iki setli maçı kazandı ve adını 2. tura yazdırdı.

Müsabakada esas dikkat çeken nokta ise Tsurenko’nun kondisyoneri Ukraynalı Denis Vashchuk’un Atatürk tişörtü giyiyor olmasıydı.

“ATATÜRK, GELİŞİM VE İLERLEMENİN SEMBOLÜ”

Eurosport spikeri Buğra Balaban’ın ulaştığı Vashchuk, tarihle bir hayli ilgili olduğunu belirterek, “Ulusun babası” ve “reformist” sıfatlarıyla tanımladığı Mustafa Kemal Atatürk’ü, gelişimin ve ilerlemenin sembolü olduğu için maçta onun tişörtünü giymeyi tercih ettiğini açıkladı.

Kaynak:https://site-backlink.com/jRnOv

Okumaya devam et

Son Trend'ler