Connect with us

Kişisel Gelişim

Rus turistlerin yeni gözdesi belli oldu! Ege Bölgesi’nde rezervasyonlar arttı

Published

on

rus turistlerin yeni adresi

Her yıl Antalya ve Alanya’ya akın eden Rus turistlerin yeni tatil rotası Ege Bölgesi oldu. Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından Rus turistlerin Türkiye’nin Ege kıyılarındaki tatil yerlerini artık daha sık tercih ettikleri ve bu ilginin giderek arttığı belirtildi.

EGE’DE ARTIŞ VAR

Diğer yandan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu yılın 10 aylık döneminde Rusya’dan 513 bin tatilcinin bu bölgedeki tatil yerlerini tercih ettiğini, bu sayıda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28.6’lik atış olduğunu bildirdi.

“DALAMAN, FETHİYE, BODRUM…”

Rus tur operatörleri de, müşterilerinin Ege bölgesinde yer alan Dalaman, Fethiye, Ölüdeniz, Marmaris, Bodrum, İzmir, Kuşadası, Didim ve Çeşme’deki otellere ilgisinin giderek arttığını ifade etti. Buradaki tatil yerleri için tur satışı yapan 5 büyük şirketin 3’ü, bu yılki talepte güçlü bir artış olduğunu, diğer ikisi ise ülkenin bu bölgesine olan talebin istikrarını koruduğunu kaydetti.

KAÇ PARAYA REZERVASYON YAPILIYOR?

Geçen yaz döneminde bu bölgede 80-130 bin ruble (1250-2000 dolar) karşılığında 2 kişinin 1 haftalık tatil yapabildiği ifade ediliyor.

Gelecek yaz dönemi için başlatılan erken rezervasyon kampanyası da Ege bölgesine olan talebin kalıcı olduğunu gösterdi. Büyük tur operatörlerinden bir tanesi, bu yılki tur satışlarının geçen yılın iki katı olduğunu vurguladı. Kampanya kasamında 2 kişinin 1 haftalık tatili 60-80 bin rubleye (950-1250 dolar) yapabileceği belirtildi.

Kaynak : https://site-backlink.com/rWlKn

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa

İzmir Evden Eve Nakliyat

Published

on

İzmir Evden Eve Nakliyat

İzmir Evden Eve Nakliyat

Cakiroglunakliyat İzmir Evden Eve Nakliyat Firması

Ev taşıma işlemi oldukça zaman alan ve yorucu bir periyoddur.Günümüzde izmir evden eve nakliyat oldukça rekabet görmekte olan bir sektör haline gelmiştir. Son derece hassas ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Bu işlem teknik beceri donanım ve uzman bir kadro gerektirir. Böylece eşyaların zarar görmeden yeni yerlerine ulaşması sağlanabilir. Bu nedenle nakliyat yapacak olan firma çok önemli konumdadır.Gelişmiş olan bazı firmalar kendi çalışanlarına neler yapmaları gerektiği hakkında eğitimler verirler. İyi bir nakliyat için iyi bir nakliyar firması tercih edilmelidir.

Firmamızdan hizmet almak için www.cakiroglunakliyat.com.tr adresine giderek hizmetlere göz atabilir ve bunun hakkında yardım alabilirsiniz.

İzmir evden eve nakliyat eşyaları yeni evinize istediğiniz odaya eşyalarınızı yerleştirir ve gerekli kurulumunu yapmaktadırlar. Evde klima sökme, duvar delme ve temizlik işlemlerini birçok firma işleme almamaktadır.Ancak bunu firma yetkilileri ile görüşerek çözebilirsiniz.

Taşınmak İçin En Uygun Gün Hangi Gündür?

İzmir Evden Eve Nakliyat için sizin isteminiz dışında herhangi bir durum yok ise hafta içi tavsiye edilmektedir. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri hem trafik yoğunluğu açısından hemde nakliyat işinin uygunluğu açısından ideal ve uygun günlerdir. Hafta sonu taşınma işleminin en yoğun yapıldığı günlerdir. Bu durumdan dolayı hafta içi taşınma işleminin yapılmasının daha uygun ve rahat işlemlerle halledilmektedir.

İzmir Evden Eve Nakliyat firmamız için evinizdeki oda sayısı önemli bir konudur.Bu bilginin nakliyat firması ile paylaşılması gerekir.Bu bilgi ile eşyalarınızın ne kadar yer kaplayacağını, nakliyat sırasında kullanılacak olan aracın büyüklüğünü, kaç kişilik bir ekibin olması gerektiğini ve yeterli paketleme malzemesinin alınacağını verdiğiniz dahilinde nakliyat firması tarafından planı ve projesi oluşturulmaktadır.

Nakliyat işinin maliyet boyutuna gelince şehirlerarası ve şehir içi olarak incelemek daha doğru olacaktır.Her ikisinde de sarf edilen çalışmalar bire bir olsa da maliyet olarak farklılık göstermektedir. Şehirlerarası taşımacılıkta ek olarak yakıt giderleri işçilik ve paketleme malzemeleri büyük ölçüde yer almaktadır.Bu nedenle şehirlerarası taşımacılık maliyet olarak daha fazla boyutlardadır.

İzmir Evden Eve Nakliyat firmamız için önem arz eden konulardan biri ise nakliyat firmasının sigortası konusudur.Şehir içi nakliyatda sigortanın zorunluluğu yoktur. Fakat şehirlerarası nakliyat işleminde sigorta zorunlu durumdadır. Böylece taşıma sırasında her türlü duruma karşı eşyalarınızda oluşabilecek zararlar karşılanmaktadır.Sigorta firması oluşan zararı tespit eder ve zararınızı karşılamak zorundadır. Zararınızı karşılamayan nakliyat firmaları hakkında dava açabilme hakkına her zaman sahipsiniz.

Firmamız ile iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Okumaya devam et

Kişisel Gelişim

Sosyal Medya’da anlaşıp buluştular.

Published

on

İzmir’de sosyal medyada örgütlenen ‘Doğa için temizle’ grubu Bayraklı sahilinde çöp topladı. Denizden her çeşit çöp çıkması, doğaya karşı duyarsızlığı gözler önüne serdi.

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen ve ‘Doğa için temizle’ grubunu kuran çevre gönüllüleri, Bayraklı sahilinde temizlik yaptı.Her yaştan 30 gönüllünün katıldığı etkinlikte sahil ve denizden her çeşit çöpün çıkması dikkatleri topladı.

Grubu için konuşan Ali Berberoğlu “Sosyal medya üzerinden bir araya geldik. Farklı etkinlikler düzenliyoruz. Belediyelerle birlikte çalışıyoruz. Sahilleri denizleri temizliyoruz. Broşür dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Amacımız doğayı temizlemek yarınlara güzel bir doğa bırakmatır”dedi.

Gönüllülerden Gülay Çıldırlı ise, denizden her çeşit çöp topladıklarına dikkat çekerek, “İnsanların doğa için daha anlayışlı olmasını istiyoruz. Bu çöpler denizden çıktı. Plastik, oyuncak, top gibi birçok çöp çıktı. Herkesin bilinçlenmesini istiyoruz. Denizlerimize hiçbir şey atmayalım. Herkes üzerine düşeni yapsa doğa gönüllüsü olur” dedi.

Kaynak : https://site-backlink.com/NOpWJ

 

Okumaya devam et

Kişisel Gelişim

Türk startup’larına Bahreyn fırsatı!

Published

on

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, 15-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve Krallık’ta gelişen teknoloji sektörünün yeniliklerinin ve büyüme fırsatlarının tanıtıldığı Bahreyn TechWeek’te dört Türk startup’ını misafir ediyor.

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, 15-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve Krallık’ta gelişen teknoloji sektörünün yeniliklerinin ve büyüme fırsatlarının tanıtıldığı Bahreyn TechWeek’te dört Türk startup’ını misafir ediyor.

Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu (EDB), 15-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve Krallık’ta gelişen teknoloji sektörünün yeniliklerinin ve büyüme fırsatlarının tanıtıldığı Bahreyn TechWeek’te dört Türk startup’ını misafir edecek. Sabancı Üniversitesi ve Bahreyn EDB işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte, üniversitenin teknoloji yatırım ve danışmanlık şirketi Inovent’in portföyünde yer alan Türk Start Up’larına, Bahreyn startup ekosistemini yakından tanıma ve Bahreyn’e doğru genişleme fırsatları sunuluyor.

5-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen ve Krallık’ta gelişen teknoloji sektörünün yeniliklerinin ve büyüme fırsatlarının tanıtıldığı Bahreyn TechWeek’te dört Türk startup’ını misafir ediyor.

 

Yapılan bilgilendirmede; startup’lar; atölye çalışmaları, şirketin Orta Doğu’daki ilk data merkezi bölgesi Bahreyn’deki tanıtımında yer aldığı AWS Zirvesi’ni de kapsayan zirve ve forumlardan oluşan farklı programlara katılacaklar. Bahreyn Fin Tech gezisi ve Krallık’ın ikonik yapılarını inceleyebilecekleri kültürel aktivitilere de katılacak olan startup’lar, teknik uzmanların ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin konuşmalarına da ev sahipliği yapacak keyifli bir Startup Day deneyimi yaşıyorlar. Önemli etkinliklerden biri de Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinin önde gelen startup hızlandırıcı firması Flat6Labs’le tanışma olacak. Bu tanışma kapsamında; tohum yatırımı, stratejik mentorluk ve ofis alanı gibi destekler konusunda destek alabilecekler ve Flat6Labs’in en başarılı projelerinin arkasında yer alan girişimcilerle iletişim kurma fırsatı yakalayacaklar.

Programa dahil olan diğer kuruluşlar; bireylere eğitim ve kişisel gelişim için finansal kaynak sağlayan Tamkeen Labour Fund; geliştiricileri her ay bilgi ve deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya getiren Google Developers Group Manama ve Orta Doğu’nun tek IoT hub’ını sergileyecek telekomünikasyon şirketi Batelco olduğu kaydedildi.

Yapılan açıklama; EDB’nin yıl içinde daha önce duyurduğu, Bahreyn’in iş dünyası ekosistemine ve buna ek olarak 1,5 trilyon dolar değerindeki Körfez Ülkeleri Pazarı’na giriş fırsatı sunan Türk startup’lar için hızlı kurulum sürecine dayanıyor. Detayları Tech Week sırasında paylaşılacak ücretsiz destek; ikamet, vize koşulları ve Krallık’ta iş yapmak için gerekli ticari sicil işlemleri gibi kurulum hizmetlerini; finansal desteklere erişimi ve kuluçka merkezleri ve hızlandırıcılara ilişkin rehberlik hizmetlerini içeriyor.

Kaynak : https://site-backlink.com/r69U7

 

Okumaya devam et

Son Trend'ler