Connect with us

Yaşam

Çelik tabuta koyuldu üzerine beton döküldü!

Published

on

Zimbabve’nin eski lideri Robert Mugabe’nin bedeninin çalınacağından endişe duyan ailesi, çelikten yapılan tabutun üzeri de betonla kapattırdı.

Zimbabve’nin eski lideri Robert Mugabe, ailesinin ‘bedeni çalınır korkusu’ nedeniyle çelik bir tabutla toprağa verildi.

20 Gündür Süren Anlaşmazlık Çözüldü

Zimbabve’nin eski lideri Robert Mugabe’nin cenazesi, ailesi ve hükümet arasında yaklaşık 20 gündür devam eden anlaşmazlığın ardından hafta sonu gömüldü. Ailenin isteği üzerin Mugabe, cumartesi günü doğduğu köy olan Zvimba’da, ikinci eşi Grace Mugabe’nin evinin yakınındaki bir alanda özel bir törenle cenaze gerçekleşti.

Tabut Değişti

Ancak defin, sıra dışı önlemleri de gözler önüne serdi. Singapur’da 6 Eylül’de yaşamını yitiren lideri taşıyan tabutun, başkent Harere’ye getirildikten sonra ‘güvenlik gerekçesiyle’ değiştirildiği belirtildi.

İnsanlar Vucudunun parçalarının peşindeler

Mugabe’nin en büyük yeğeni Leo Mugabe, “İnsanlar gerçekten onun vücudunun ya da vücudundan parçaların peşinde, o yüzde hırsızlığa karşı güçlü bir tabut istedik. Bu nedenle tabut değiştirildi” açıklamasını yaptı.

Çeliğin üzerine beton döküldü

Çelikten yapılan tabutun üzeri de betonla kapandı. Robert Mugabe, Zimbabve’yi 37 yıl yönettikten sonra 2017’de istifa etmesi için tehdit edilmiş ve görevi bırakmıştı.

Kaynak : https://site-backlink.com/S6S44

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

İstanbul yağmurdan felç oldu!

Published

on

By

İstanbullular yeni güne yağışla uyandı. Yağmur nedeniyle kentin birçok noktasındaki ulaşımda aksamalar meydana gelirken, saat 08.30’da trafik yoğunluğu yüzde 72 olarak ölçülürken, 09.30 sıralarında yüzde 65 olarak ölçüldü.

İstanbul’da beklenen yağmurun başlamasıyla birlikte ulaşımda aksamalar meydana geldi. Kentin pek çok yerinde kazalar meydana gelirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin verilerine göre saat 08.25 itibariyle trafik yoğunluğu yüzde 72 olarak kaydedildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün güç içerisinde İstanbul geneli için tahmin ettiği sağanak yağış sabah saatlerinde başladı.

Başta Meteoroloji Bölge Müdürlüğü olmak üzere İstanbul Valiliği de İstanbul genelinde beklenilen sağanak yağış ve fırtınanın yol açabileceği olumsuz durumlar için vatandaşları geçtiğimiz günlerde uyarmıştı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşarken toplu ulaşım araçlarının bekleme noktalarında sabahın ilk saatleri itibariyle yoğunluk oluştu. Sağanak yağışın gün içerisinde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Kaynak : https://site-backlink.com/2rePi

Okumaya devam et

Yaşam

Arda Ayten’ kazandığı 1 milyon lira ile ne yapacağını açıkladı.

Published

on

By

Arda Ayten kazandığı ödülle ne yapacağını açıkladı.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında ilk kez 1 milyon TL’lik ödülü kazanan Arda Ayten, kazandığı parayla ne yapacağını açıkladı. Ayten bol bol kitap almayı düşünüyor.

Yarışmada geçen sezon 1 milyon TL’lik soruya kadar gelen Arda Ayten, yeni sezonun ilk bölümüne damga vurdu. İstiklal Marşı ile ilgili sorunun cevabını bilen Arda, yarışmada ilk kez 1 milyon TL’lik büyük ödülü kazanan kişi oldu.Herkesin gururlandığı Arda, aynı gün sosyal medyaya damgasını vurdu. Henüz 19 yaşında olan ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan Arda, yılda 150 kitap okuduğunu söyledi.

Arda, kazandığı parayla daha çok kitap alıp daha çok kitap okuyacağını belirtti ve şöyle konuştu: “Gelecek yaz, öğrenebildiğim kadar dil öğreneceğim, kitaplarımın hepsini kendim basacağım ve bir öğrenci olarak öleceğim. Yarışmadan önceki gelirlerimle belli başlı sayıda kitap okumuştum, şimdi 1 milyon lirayı düşününce 50 bine yakın kitap alabilirim. Bu ömrüm boyunca okuyamacağım bir sayı. İlk günlüğümü yazacağım.”

 

Okumaya devam et

Eğitim

MEB’ Okullara yüksek hızlı internet getirecek.

Published

on

By

MEB ve GSM operatörleri arasında gerçekleşen anlaşma ile Türkiye genelindeki 3 bin 374 okula yüksek bant genişliği ve hızlı internet erişim hizmeti getirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve GSM operatörleri arasında yapılan anlaşmayla, Türkiye genelindeki 3 bin 374 okula yüksek kapasiteli ve hızlı internet erişim hizmeti sunulacak. Bakanlık tarafından internet erişimi olmayan okul kalmaması, düşük kalitede hizmet alan okulların erişim kalitesinin yükseltilmesi ve bu okullar için sürecin daha yönetilebilir hale getirilmesi hedefiyle yürütülen çalışmalara bir yenisi eklenmiş oldu.Bu durumda MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile GSM operatörleri arasında ‘Geniş Bant İnternete Erişim Hizmet Alımı’ sözleşmeleri imzalandı. Bakanlığın GSM operatörleriyle yaptığı bu anlaşmayla kablolu internet erişim imkânı olmadığı için uydu erişimi kullanan 3 bin 374 okula daha nitelikli, yüksek kapasiteli, hızlı ve yönetilebilir internet erişim hizmeti sunulmuş olacak.

Okullar artık yüksek hızlı internet ile içeriklere daha hızlı ulaşabilecek.
Turkcell ve Vodafone ile yapılan bu anlaşma ile FATİH projesinin ana hedeflerinden olan öğretmen ve öğrencilerin en doğru ve en güncel bilgiye erişimini hızlandırmak amaçlanıyor. İşbirliğiyle okulların erişim hizmetlerinin iyileştirilmesi ve GSM şebekesi kapsamında bulunanlara da GSM mobil şebekesi üzerinden erişim hizmeti sağlanması hedefleniyor. Okullar, 36 aylık süreyi kapsayan sözleşmeler çerçevesinde yüksek nitelikli video, ses, resim gibi eğitim içeriklerine ulaşabilecek. Ayrıca internet erişiminin sağlanmasında aksaklık yaşanan okullara bu hizmet sunulacak.

Kaynak : https://site-backlink.com/ISbC6

Okumaya devam et

Son Trend'ler