Connect with us

Engelsiz Yaşam

Engelli sporcu azmiyle engel tanımadı ve kazandı..

Published

on

Engel Tanımadı Zaferi Getirdi

ANTALYA’NIN Kaş ilçesinde devam eden 3’üncü CMAS-TSSF ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve TSSF Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’na engelli sporcu Mustafa Beyaz damgasını vurdu. 1 dakika 18 saniyede 28 metreye dalan sporcu Türkiye Şampiyonası’nda 6’ncı sırada yer aldı.

DERİN’DEN YENİ REKOR
Şampiyonada çift palet sabit ağırlıkta Rüstem Derin, dakika 50 saniyede 83 metre dalarak Dünya Kupası’nın sahibi olurken, aynı zamanda Türkiye rekorunu da kırdı. Derin Türkiye Şampiyonası’nda da altın madalya sahibi oldu. Dereceye giren sporculara, törenle ödülleri takdim edildi.

Kaynak : https://site-backlink.com/yr4EM

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Engelsiz Yaşam

Onlara mutfakta’da engel yok!

Published

on

By

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen Engelsiz Mutfak ve Kafe Projesi sona erdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen Engelsiz Mutfak ve Kafe Projesi sona erdi. Farklı engel gruplarından projede yer alan 10 kursiyer’e katılım belgeleri verildi.

Birbirinden lezzetli tarifleri uyguladılar

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelli istihdamı kapsamında gerçekleştirilen İŞKUR Destekli Engelsiz Mutfak ve Kafe Projesi sona erdi. 6 ay boyunca mutfakta hünerlerini sergileyen 10 öğrenci katılım belgelerini almaya hak kazandı. Toplamda 640 saat süren eğitimler boyunca pastacılık ve aşçılık alanlarında teorik ve pratik eğitimler alan kursiyerler, birbirinden lezzetli tarifleri uyguladılar ve mutfaktaki engelleri de kaldırdılar

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde sertifika töreni için bir araya gelen öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlendiler. Engelliler Şube Müdürü Yasemin Şavşatlı tüm öğrencilere sertifikalarını ve hediyelerini takdim etti.

Kaynak  :https://site-backlink.com/VcuEM

Okumaya devam et

Engelsiz Yaşam

İzmir Karabağlar’da Engelli Rampaları Denetleniyor

Published

on

By

engelli, Karabağlar Belediyesi, engelli rampası, Karabağlar,

Karabağlar Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan imar yapılarında, engelli vatandaşların kullanımına yönelik tasarlanan engelli rampalarının yapı kullanma izni sonrasında da denetimlerini arttırdı.

Ekipler, yapı kullanma izni sonrasında yapılacak denetimlerde, yerinde olmayan engelli rampası veya platformu için gerekli yaptırımları uygulayacak.

Karabağlar Belediyesi, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde yer alan “Bina Girişleri ve Rampaları” düzenlemesine ilişkin denetimlerini arttırıldı. “Bina girişlerinde engellilere yönelik ön bahçede parsel sınırına kadar giriş rampası veya merdivene bitişik dar kenarı en az 0.90 metre ve alanı en az 1.20 metrekare engelli asansörü yeri ya da mekanik kaldırma iletme platformu yapılır” maddesine göre ilçe sınırları içerisinde yer alan yeni yapılarda artık engellilere yönelik platform ve rampaların bulunması zorunlu hale geldi.

Belediye ekipleri incelemelerde bulunuyor

engelli, Karabağlar Belediyesi, engelli rampası, Karabağlar,

Bu bağlamda Karabağlar Belediyesi ekipleri de,  ilçede denetimleri daha sıkı hale getirerek, engelliler için büyük önem taşıyan rampa veya platformların çalışıp kullanılabilir olması için incelemelerde bulunuyor.

Yapılan incelemelerde engelli rampası veya platformların yerinde olmaması durumunda gerekli yaptırımlar uygulanacak.

Okumaya devam et

Engelsiz Yaşam

Sıcak Havalarda Can Dostları Unutma

Published

on

By

Adil Kırgöz, Dikili Belediyesi, Dikili, sokak hayvanları,

Dikili Belediyesi yaz aylarında hava sıcaklığının artması nedeniyle mağdur olan sokak hayvanları için hazırladığı afişleri ilçenin dört bir noktasına astı.

Dikili Belediyesi ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliğinde düzenlenen uygulama kapsamında yaz aylarında artan sıcaklar nedeniyle sokak hayvanlarının susuz kalmaması ve açlıklarının önlenmesi adına kentin işlek noktalarına afişler asıldı. Afişlerde “Onlar için bir kap yemek, bir kap su bırak” çağrısında bulunuldu. 

Adil Kırgöz, Dikili Belediyesi, Dikili, sokak hayvanları,

Yaşam standartları artacak

Can dostlar için canla, başla çalıştıklarını ifade eden Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, “ Özellikle yaz aylarında sıcaktan en fazla etkilenen canlıların başında sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlarımız geliyor. Bu duruma duyarsız kalmamak ve farkındalık yaratmak adına HAYTAP’ın bilgilendirme afişlerini kentin en işlek caddelerindeki reklam panolarına astık. Afişlerde sadece vatandaşlarımıza kapılarının önlerine bir kap su ve yemek koymaları çağrısında bulunulmuyor, terk edilen hayvanların yaşadıkları acı, aşılama ve kısırlaştırma gibi önemli konular da yer alıyor. Amacımız tüm can dostlarımıza yaşanabilir ortam yaratmak. Bu konuda Dikilili hemşehrilerimizin ve ilçemizde tatilini geçiren vatandaşlarımızın da duyarlı olacağından şüphemiz yok. Can dostlarımız için hep birlikte, ele ele vereceğiz ve onların yaşam standartlarını arttıracağız” dedi.

Adil Kırgöz, Dikili Belediyesi, Dikili, sokak hayvanları,

Okumaya devam et

Son Trend'ler