Connect with us

Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci karnelerinin değişmesi için çalışma başlattı.

Published

on

Yeni karnelerde öğrencilerin 1 yıllık gelişim süreçleri de yer alacak.

 

Veliler öğrenci karnelerine baktığında çocuklarının yıl için neyi yapıp neyi yapamadıklarını da görecek.

Karneler tek sayfa olmayacak.

‘Örneğin öğrenci ezber yapabiliyor mu?’, ‘Derste söz hakkı istiyor mu?’, ‘Yüksek sesle okuyabiliyor mu?’, ‘Okuyabildiğini anlayabiliyor mu?’, ‘Bir kitabı okuyup anlatabiliyor mu?’, ‘Yazdığını ne kadar hızlı yazabiliyor mu?’ gibi değerlendirmeler karnelerde yer alacak.

Kaynak : https://site-backlink.com/eDvVf

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eğitim

YKS 2020 Sınav Ne Zaman ? İşte Tüm Detaylar!

Published

on

yks 2020 ne zaman

YKS 2020 ne zaman? 2020 YKS sınavı ne zaman? Hangi gün? 2020 YKS tarihi ne zaman? soruları üniversite sınavına girmek isteyenler tarafından araştırılmaya başlandı.

Önümüzdeki YKS sınavına girecek olanlar bu sınavın tarihi araştırmaya başladı. Peki YKS 2020 ne zaman? 2020 YKS sınavı ne zaman? Hangi gün? 2020 YKS tarihi ne zaman? Tüm merak edilenler haberimizde…

YKS 2020 SINAV TARİHİ BELLİ OLDU MU?

ÖSYM 2020 sınav takvimini yayınlamadı. Dolayısı ile 2020 YKS sınav tarihi henüz belli olmadı. 2019 YKS için başvurular 12 Şubat – 6 Mart 2019 tarihlerinde alınmış sınav 15-16 Haziran’da yapılmıştı.

ÖSYM, 2020 sınav takvimini yayınladıktan sonra YKS 2020 sınav tarihi de görülebilecek. YKS 2020 sınav tarihi açıklanır açıklanmaz haberimiz içerisinde yer alacak.

ÖSYM 2020 SINAV TAKVİMİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

2020 ÖSYM sınav takvimi için bekleyiş devam ediyor. Sınav takviminin ne zaman açıklanacağı konusunda resmi açıklama yapılmadı. ÖSYM 2019 yılı sınav takvimini 9 Kasım 2018 tarihinde yayınlamıştı. Buna göre, 2020 ÖSYM sınav takviminin de 2019 Kasım ayı içerisinde yayınlanması bekleniyor. Sınav takvimi yayınlanır yayınlanmaz takvim.com.tr üzerinden duyurulacak.

YKS 2020 BAŞVURULARI NE ZAMAN?

YKS 2020 başvuru tarihleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 2019 yılında başvurular 12 Şubat ve 6 Mart tarihleri aralığında yapıldı. Geç başvuru işlemi ise 19 Mart’ta gerçekleştirildi.

YKS 2020 BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya tanımlanmış başvuru merkezlerinin birinden başvuru yapabilirler.

Kaynak: https://site-backlink.com/Z4uMd

Okumaya devam et

Eğitim

Kız Öğrencilerden gece yarısı ‘zam’ eylemi

Published

on

Elazığ, Yükek Öğrenim, Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurdu

Elazığ’da Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan kız öğrenciler yurt ücretlerine 60 TL’lik zam yapıldığını belirterek eylem yaptı. Öğrenciler, zamların geri çekilmesi talebinde bulunurken polis de yurt çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Elazığ, Yükek Öğrenim, Fethi Sekin Kız Öğrenci Yurdu

Kız Öğrencilerden gece yarısı ‘zam’ eylemi

Elazığ merkez Ataşehir Mahallesi’nde yeni yapılan Fethi Sekin Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenciler yurt ücretlerine 60 TL zam yapıldığı iddiasıyla yurt bahçesinde gece yarısı eylem yaptı. Yurt binasında bir anda çığlık seslerinin yükseldiği ve su şişelerinin atıldığı eylemde öğrenciler yurt ücretlerine yapılan zamların geri çekilmesi talebinde bulundu. Bölge sakinlerinin polis ekiplerine haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler kız yurdu ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

“ZAM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Yurt yöneticilerinin görüşmeleri sonrasında öğrenciler eylemlerine son verdi. Yurt ücretlerine zam yapıldığı iddiasıyla ilgili konuşan yetkililer, herhangi bir zammın söz konusu bile olmadığını söyledi.

Kaynak:https://site-backlink.com/7PXA1

Okumaya devam et

Eğitim

Otizmli öğrencilerin yuhalanması ile ilgili soruşturma başlatıldı

Published

on

Aksaray, Otizimli Öğrenciler,Merkez Mehmetçik İlkokulu

Aksaray‘da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu‘nda velilerin, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep ettiği ve okulun çıkış saatinde bir araya gelen velilerin, otizmli çocukları yuhaladığı iddiaları üzerine Aksaray Valiliği’nden açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamada, ‘iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, konuya ilişkin incelemenin başlatıldığı’ kaydedildi.

Aksaray Valiliği, bir okulda ‘otizmli öğrencilerin yuhalandığı’ iddialarını yalanlayarak, olaya ilişkin incelemenin başlatıldığını açıkladı. Açıklamada, iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, konuya ilişkin incelemenin başlatıldığı kaydedildi.

Aksaray, Otizimli Öğrenciler,Merkez Mehmetçik İlkokulu

öğrencilerin yuhalanması ile ilgili soruşturma başlatıldı

İDDİALAR GERÇEK DEĞİL

Valilik’ten yapılan açıklamada şu sözler yer aldı, ‘Aksaray merkez Mehmetçik İlkokul’unda 32 derslik mevcut olup, 42’si özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 334 öğrenci öğrenim görmektedir.  Özel eğitim öğrencileri burada 5 yıldır eğitimlerine devam etmektedirler. Bazı medya organlarında yayınlanan ‘Aksaray’da otizmli çocuklar yuhalandı’ haberi gerçeği yansıtmamakta olup, çocuklar okullarında normal eğitim öğretimlerine devam etmektedirler.  2020 yılı yatırım programında 12 derslikli bir özel eğitim okulu planlanmış olup konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır’.dedi

NE OLMUŞTU?

Aksaray’daki Mehmetçik İlkokulu’nda, 42’si özel eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 334 öğrenci eğitim görüyor. Aralarında otizimli öğrencilerin de bulunduğu 42 özel eğitim öğrencisinin, iddiaya göre diğer öğrencilerin velileri tarafından başka okula gönderilmesi istendi. Özel eğitim öğrenci velileri de buna tepki gösterdi. Veliler arasında yaşanan tartışmalar da cep telefonu kameralarına kaydedilerek, sosyal medya da yayınlandı.

 

Kaynak:https://site-backlink.com/9lA70

Okumaya devam et

Son Trend'ler