Connect with us

Gaziemir Spor

Büyük Peloton 2017 Buluşması, zondag, 02. april 2017, Izmir

Published

on

Geleneksel hale getirdiğimiz Büyük Peloton Etkinliğimizin bir yenisi ile İzmir’i heyecana boğmaya hazırmıyız? Sadece Yol Bisikleti kullanıcılarına açık olan tur her grurup ve ferdi kullanıcılara açıktır. 
Pazar sabahı 9:00’da Fahrettin Altay Meydanı’ndan pedallar dönecektir. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Urla Tepekahve yapılacaktır. Unutmayın Peloton’un tadı başkadır. Kaçmaz…

Katılan Bisiklet Gurupları

• Perşembe Akşamı Bisikletçileri
www.facebook.com/groups/persembeaksamibisikletcileri/
• İzmir Pedalşörleri
www.facebook.com/groups/303856873152000/
• İzmir bisiklet derneği
www.facebook.com/groups/izmirbisikletdernegi/
www.facebook.com/izmirbisiklet
• İzmir Üniversitesi Bisiklet Grubu
www.facebook.com/groups/izubike/
• BİSİKLET YOLLARI – İZMİR (paylaşım grubu)
www.facebook.com/groups/177275829083921/
• İZMİR BİSİKLET TURLARI
www.facebook.com/groups/574793845922208/
• İzmir Bisiklet Etkinlikleri
www.facebook.com/groups/izmiretkinlik/
• İzmir bisiklet turu
www.facebook.com/groups/izmirbisiklet/
• Gaziemir Bisiklet Grubu (GBG)
www.facebook.com/groups/gaziemirbisikletgrubu/
• GAZİEMİR DOĞA GEZERLER BİSİKLET GURUBU
www.facebook.com/groups/406994602671836/
• GAP- Gaziemir Aktif Pedal
www.facebook.com/groups/GaziemirAktifPedal/
• Pedal 35
www.facebook.com/groups/pedal35yarim/
• Ege Pedal
www.facebook.com/groups/101456207499/
• Dokuz Eylül Üniversitesi Bisiklet Topluluğu – DEBİT
www.facebook.com/deuBisiklet
• Ege Üniversitesi Bisiklet Topluluğu (EBİT)
www.facebook.com/groups/egeunibisiklet/
• Çarşamba Akşamı Bisikletçileri (ÇAB)
www.facebook.com/groups/carsambaaksami/
• CAT – Cuma Akşamları Bisiklet Topluluğu
www.facebook.com/groups/CumAksamiTuru/

• Karşı Bisiklet
www.facebook.com/groups/karsibisiklet/
• BERGAMA AKTİF BİSİKLETÇİLER
www.facebook.com/groups/375604202515045/
• Tansaş’la Bisikletli Pazarlar
www.facebook.com/groups/513715185359772/
• İZMİR BİSİKLETLİLERİ
www.facebook.com/groups/izmirbisikletlileri/
• GAP- Gaziemir Aktif Pedal
www.facebook.com/groups/GaziemirAktifPedal/
• Extrem Yol Grubu (Herkesin katılımına açık değil)
www.facebook.com/groups/seytanicadi/
• GEBAG (Gaziemir bisikletle aheste gezer gurubu)
www.facebook.com/groups/dogukanerkaya/
• İzmir Özgür Pedallar
www.facebook.com/groups/izmirozgurpedallar/
• Bisikletliler Derneği İzmir Temsilciliği
www.facebook.com/BD.izmirTemsilciligi
• TıpSiklet
www.facebook.com/groups/197204607125782/
• Buca Bisiklet Grubu (BBG)
www.facebook.com/groups/1742904769266461/
• BERGAMA / Pergamon Bisiklet Kulübü (PBK)
www.facebook.com/groups/bergamaaktifpedallar
• Bisikletliler Derneği Bergama Temsilciliği
www.facebook.com/BD.Bergama

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziemir Spor

Rota Koleji tam yol

Published

on

By

ERKEKLER Basketbol Bölgesel Ligi (EBBL) Final Grubu’na 95-85’lik Ankara DSİ Gelişim galibiyeti ile başlayan Rota Koleji, ikinci maçında Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Belediye’yi 67-52 yenerek ön eleme oynamayı garantiledi. 7 müsabakada 4 galibiyete ulaşan İzmir ekibi, 4 takımın ön elemeye kalacağı grupta üçüncü sıraya yükseldi. Rota, gruptaki sekizinci sınavında yarın Edirne Belediyesi Edirnespor’u konuk edecek. Edirne’deki ilk maçı kaybeden turuncu-beyazlı ekip, rövanşı alarak rakibiyle puanları eşitleyip ikinci sıraya yükselmeye çalışacak. 
Rota Koleji Basketbol Şube Müdürü İlker Duru, yeni kurulan takımlarının Final Grubu’nda başarılı sonuçlar almaya devam ettiğini söyledi. Duru, “Genç ve hedefi olan oyuncu grubuyla çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl tecrübe kazanmamız açısından büyük önem taşıyor. Ancak yeni bir takım olmamıza rağmen aldığımız sonuçlar bizi ilerisi için umutlandırıyor. 7 maç sonunda ilk 4 içindeki yerimizi sağlama alıp Final Grubu’nda ön eleme oynamayı garantiledik. Kalan maçlarda da elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.

Okumaya devam et

Gaziemir Spor

Sporun Engeli Yok

Published

on

By

Bayer’in hayata geçirdiği ve Gaziemir Belediyesi’nin de destek verdiği “Sporun Engeli Yoktur Projesi” kapsamında engelli sporculara malzemeleri, Gaziemir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen antrenmanda verildi.

Antrenmana Bayer Ege Bölge Müdürü Gökhan Zeyrekçi, projenin öncüsü olan Bayer Tıbbi Tanıtım Sorumlusu Sezgi Şakar, Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Bekir Işık, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İzmir İl Temsilcisi ve Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Engelliler Boccia Antrenörü Kemal Koç ve Serebral Palsi (CP) hastalarından oluşan Boccia takımı ile aileleri katıldı.

1-2 Nisan tarihlerinde İzmir’de Karşıyaka Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Bocia 3. Türkiye Şampiyonası’na hazırlanan Serebral Palsili gençler, haftada iki gün antrenman yapıyorlar. Gaziemir Boccia takımının üyelerine ve ailelerine, antrenmanın sonunda spor malzemeleri dağıtılırken, sporcular büyük sevinç yaşadı.

Şakar: “Yalnız değiller”

Bayer Cares Vakfı, bu yıl Bayer çalışanlarının geliştirdiği gönüllü projeleri desteklemek üzere 37 farklı ülkeden 73 projeye fon sağladı. Türkiye’den yapılan başvurularda Kadın Sağlığı İzmir Bölge Tıbbi Tanıtım Sorumlusu olarak görev yapan Sezgi Şakar’ın “Sporun Engeli Yoktur” adlı projesi desteklenmeye değer bulundu. Boccia sporunun fiziksel engeli bulunan Serebral Palsi hastalarının oynayabileceği tek spor olması nedeniyle engellilerin Boccia sporu ile tanıştırılması, fiziksel gelişimlerine katkı sağlanması ve sosyal iletişimlerinin güçlendirilmesi hedeflendi. Projeyi hazırlayarak Bayer’e sunan Sezgi Şakar, proje hakkında şunları söyledi: “Türkiye’deki 60 binden fazla Serebral Palsili var ve sadece 130 tanesi Boccia oynuyor. Bu proje ile Boccia sporu yoluyla daha fazla Serebral Palsi hastası için daha iyi yaşam fırsatı sunmayı, Serebral Palsililerin fiziksel ve mental sağlıkları için bir fark oluşturmayı, sağlıklı insanların, engellilerin neler yaşadıklarını hissetmelerine katkı sağlamayı ve en önemlisi bu hastalarının ailelerine yalnız olmadıklarını hatırlatmayı amaçladık.”

Dünya şampiyonasına gidecek

Şakar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu proje fikri, arkadaşımın CP hastası oğlu Barış ve kendisi gibi CP’li birkaç arkadaşının Boccia sporunu yapmak istediklerini ancak yeterli malzeme ve ekipmana sahip olamadıkları için oynayamadıklarını öğrendikten sonra ortaya çıktı. Proje onaylandıktan ve desteği aldıktan sonra şu an yedi CP hastası olan gencimize eşofman, ayakkabı, tişört, çanta, Boccia topu ve Boccia rampası aldık. Bu gençlerimizin her birine biri ben olmak üzere yedi tane de sağlıklı birey destek oluyor. Yani biz de CP hastası gençlerle birlikte Boccia öğrenip antrenmanlara katılıyoruz. Oluşturulan takıma aynı zamanda Gaziemir Belediyesi de sponsor oldu. Belediye antrenmanlar için spor salonlarını veriyor. Boccia Federasyonu’ndan bir hocada antrenman yaptırıyor.”

Dünya Paralimpik Boccia Şampiyonası’na gidecekler

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’nun (TBESF) bildirdiğine göre bu sene Türkiye Boccia Şampiyonası

01-02 Nisan tarihleri arasında İzmir Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Şampiyonaya, Türkiye’nin farklı şehirlerinden farklı sporcular katılacak ve bu yarışmalarda dereceye girenler arasından bir takım oluşturulacak. Takım, milli sporcu olarak Dünya Paralimpik Boccia Şampiyonası’na gidecek.

Okumaya devam et

Gaziemir

250’Ye Yakın Bisikletçi ‘Doğa İçin’ Pedala Bastı

Published

on

By

Gaziemir Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği bisiklet festivaline, Gaziemir Aktif Pedal Topluluğuna üye 250’ye yakın bisikletçi katıldı.

‘Arabadan in, bisiklete bin,’ ‘Doğa için pedalla’ sloganıyla düzenlenen festivale katılan bisikletçiler, Abdullah Arda Meydanından yola çıktı. Vatandaşları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bisiklet turu, Akçay Caddesi üzerinden Sarnıç Gölet’e kadar devam etti. 30 kilometrelik parkurda ter döken bisikletçiler, Sarnıç Gölet Alanında düzenlenen etkinliklerle gönüllerince eğlenip yorgunluk attı.

Bisiklet festivalinin bir ilçe belediyesi tarafından düzenlenen ilk festival olduğunun altını çizen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, festivale katılan bisikletçilere teşekkür etti. İnsanları doğa ve sporla buluşturmak, doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla bisiklet festivalini düzenlediklerini söyleyen Başkan Şenol şöyle devam etti:

“Ülkemizin havası en temiz ili olarak Çanakkale seçilirken, Gaziemir’de havası en temiz ilçe seçildi. Gaziemir ormanlarıyla, doğasıyla oksijen deposu. Ben de yeşili seven biri olarak kentteki yeşil miktarını ikiye katladım. Gaziemir’de yaşayan herkes adına bir ağaç diktim. Şimdi yeni hedefim bu sayıyı ikiye katlamak. Çevreyi, doğayı katletmeye, ormanları yok etmeye çalışanlara inat daha çok yeşil alan oluşturacağız; çünkü bu ülkenin geleceği çocuklara bırakacak en değerli mirasımız çevre. Hep birlikte çevreye ve doğaya sahip çıkmalıyız.”

Okumaya devam et

Gaziemir Spor

Kadınlar Gaziemir’de ‘Hakları’ İçin Koştu

Published

on

By

Gaziemir ilçesinde, kadın sorunlarına dikkat çekmek amacıyla İzmir Atletizm Spor Kulübünün katkılarıyla ‘Renkli Kadınlar Koşusu’ düzenledi.

‘Kadına şiddete hayır’ sloganıyla düzenlenen koşuya Ege Bölgesinin dört bir yanından ve her yaştan 750 kadın sporcu katıldı.

Gaziemir Belediyesi önünden Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un verdiği startla koşuya başlayan kadınlar, özgürlükleri, hakları, kadına şiddete hayır ve kadın cinayetlerine ’dur’ demek için koştu. Kadınlar Türkan Saylan Caddesinden başlayarak Atatürk Bulvarı, Abdülhamit Yavuz Caddesinden devam ederek Arda Meydanında son bulan 4 bin metrelik parkurda koştu.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği koşuda, dereceye girenlere ödüller verildi.

Ödül töreninden sonra kadınlar Mc Kano Zumba Show eşliğinde zumba dansı yaparak gönüllerince eğlendi.

Okumaya devam et

Gaziemir Spor

Gaziemir’in ‘Altın Kızları’ Türkiye Üçüncüsü Oldu

Published

on

By

Katıldığı turnuvalardan aldığı derecelerle adından söz ettiren Gaziemir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Taekwondo Takımı, son katıldığı turnuvadan da dereceyle döndü. Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun düzenlediği 4. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında belediye sporcuları Nurdan Çelep ile Şule Sarı poomse kategorisi senkron yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. Büyükler, gençler, yıldızlar ile poomse kategorilerinde düzenlenen ve 46 ülkeden bin 800 sporcunun katıldığı 4. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında rakiplerini geride bırakan belediye tekvandocuları şampiyonluk kürsüsünde yerini aldı.

Örnek Elif Aybüke Yılmaz, hedef olimpiyat

Milli Takım’a seçilip Avrupa gitmek isteyen şampiyon sporculardan Nurdan Çelep ile Şule Sarı haftanın altı günü çalışmalarına Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda devam ediyor. Şampiyonadan dereceyle dönmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden sporcular, Dünya Taekwondo Şampiyonu Elif Aybüke Yılmaz’ı örnek alıyor, olimpiyatlarda ve dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeyi hedefliyor. Taekwondonun kendilerine özgüven, disiplin, hayata karşı güçlü bir duruş ve yeni arkadaşlıklar kazandırdığını söyleyen sporcular, gençlerin ve özellikle kadınların bilinçli bir şekilde spor yapmaları, taekwondoya yönelmeleri önerisinde bulunuyor.

Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Derneği Taekwondo Takımı olarak 300 sporcuyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Yalçınkaya da, “Yetenekli sporcularımızın uluslararası turnuvalar, dünya şampiyonası ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Okumaya devam et

Gaziemir Spor

Altay Zirve Ortağı

Published

on

By

Manavgatspor’u 4-1’lik skorla geçen Altay, rakiplerinin takıldığı haftada 2. sıraya yükselerek, lider Sancaktepe Belediyespor ile arasındaki puan farkını 2’ye indirip şampiyonluk iddiasını arttırdı.

Spor Toto 3. Lig 3. Grup’un 27. haftasında düşme hattındaki Manavgatspor’u 4-1 mağlup eden Altay, Kocaelispor’un evinde Karacabey Birlik’le, Sancaktepe Belediyespor’un ise Ankara Demirspor’la 1-1 berabere kalmasıyla haftayı en karlı kapatan ekip oldu.

Zirve ile arasındaki puan farkını 16’dan 2’ye indiren Altay, performansıyla grubunda 2. yarının lideri konumuna geldi. 8 hafta içinde 4 galibiyet ve 4 beraberlik alan siyah-beyazlılar, 16 puan toplarken, averajla aynı puanı elde eden Ankara Demirspor’un önüne geçti. Kocaelispor ve Gölcükspor 15’er puan toplarken, Çorum Belediyespor 12, Van Büyükşehir Belediyespor ise 11 puana imza attı.

Teknik Direktör Cüneyt Biçer’in göreve gelmesinin ardından yenilmezlik serisini 14 haftaya çıkaran Altay, adını tüm ligler içinde en golcü takımlar arasına da yazdırdı. Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta 46 gol kaydeden lider Afjet Afyonspor’un ardından 45 golle tüm ligler içinde en golcü 2. takım olan Altay, İzmir ekipleri içinde de Menemen Belediyespor ile en golcü takım unvanını paylaştı.

Siyah-beyazlılar, Cumartesi günü oynanan Manavgatspor maçı sonrası 2 günlük iznin ardından Salı günü saat 17.00’de Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesislerinde top başı yapacak.

Okumaya devam et

Son Trend'ler