Connect with us

Sağlık

Sesli mobil sağlık asistanına yatırım!

Published

on

Üç genç mühendisin Siemens Türkiye’de görev yaparken projelendirdiği mobil sağlık girişimi Albert Health, Next47’den yatırım alan Türkiye’deki ilk start-up oldu.

Üç genç mühendisin Siemens Türkiye’de görev yaparken projelendirdiği mobil sağlık girişimi Albert Health, Next47’den yatırım alan Türkiye’deki ilk start-up oldu.

Genç mühendisler Serdar Gemici, Serhat Uzun ve Ensar Güneşdoğdu’nun Siemens Türkiye’de çalıştıkları sırada projelendirdiği mobil sağlık uygulaması, Siemens’in global girişim kolu Next47’den destek alarak hayata geçirildi.

Siemens’in global girişim destekleme programı Next47, dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmeye ve hayatı kolaylaştırmaya yardımcı olacak yenilikçi fikirleri desteklemeye devam ediyor. Siemens tarafından kurulan Next47, hayatı ve çalışma şekillerini değiştirecek girişimleri ortaya çıkarmayı ve onlara yatırım yapmayı amaçlıyor. Siemens çalışanları, Next47 Girişim Hızlandırma Programı’na başvurarak, yenilikçi fikirlerini geliştirmek ve pazara sunmak için uygun bir çalışma ortamına, mentorluk desteğine ve finansman olanaklarına kavuşabiliyor. Next47, kendisi de bir start-up olarak doğan Siemens AG’nin kuruluş yılı 1847’ye atıfta bulunuyor.

Siemens Türkiye’de görev yaparken, projelerini geliştirme ve pazara sunma hedefiyle Next47 Girişim Hızlandırma Programı’na başvuran genç mühendisler Serdar Gemici, Serhat Uzun ve Ensar Güneşdoğdu’nun hayata geçirdiği sesli mobil sağlık asistanı Albert Health, Siemens’in girişimcilik programı Next47’den yatırım alan Türkiye’deki ilk start-up oldu. Albert Health, aynı zamanda Paris’te gerçekleşen Techstars programında da başarı kazanarak 1 milyon TL’lik yatırım aldı.

Sağlık takibi yapmak için kullanıcı dostu uygulama

Albert Health ile sağlık takibi yapmak oldukça kolay. Uygulama indirildikten sonra kayıt olmadan hemen kullanmak mümkün. Albert, düzenli kullanılan ilaçlar için hatırlatmalar yapıp, tansiyon, şeker, nabız değerlerini kaydediyor. Bu sayede sağlık ölçümleri kayıt altında tutuluyor ve sağlık takibi yapmak kolaylaşıyor.

Albert Health’in, Yapay Zeka tabanlı algoritmalarıyla kronik hastaların hayatına değer kattığına dikkat çeken Serdar Gemici, “Hastalar, Albert ile konuşarak tedavileriyle ilgili günlük notlar tutabiliyor, ilaç hatırlatması kurabiliyor, sağlık ölçümlerini kaydedebiliyor ve tüm sağlık verilerini bir yakını ya da doktoruyla paylaşabiliyor. Ameliyat sonrası hastaların rehabilitasyon sürecini iyileştirmek amacıyla da kullanılabilen Albert ile Avrupa’da ve Türkiye’de son yıllarda hızla gelişen yaşlı bakım merkezi pazarını hedefliyoruz” diyor. Gemici, Albert’ın üç yıl içinde İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde hizmet veren, Avrupa’da 500 bin günlük aktif kullanıcısı olan bir sağlık platformu olmasını hedeflediklerinin de altını çiziyor.

Kronik hastaların ilaçlarını zamanında ve doğru dozda almalarına yardımcı olan yapay zeka tabanlı mobil uygulama Albert Health, gündelik hayatı kolaylaştırırken tedavilerin doğru yönetilmesini sağlıyor. Sesli komut özelliği sayesinde konuşarak iletişim kurmanın mümkün olduğu Albert, istenildiği takdirde sağlık bilgilerini hasta yakınları ve doktorlarla da paylaşıyor. ‘Albert Sesli Sağlık Asistanı’ mobil uygulaması Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak : https://site-backlink.com/EbWgx

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir Haber

Kordon Kanı Ne İşe Yarar?

Published

on

By

Kordon Kanı Ne İşe Yarar?

  • Çocukluk çağı lösemi ve lenfomaları gibi hastalıklarda
  • Kemik İliği Hastalıkları: Aplastik anemi, Fankoni anemisi Tedavisinde
  • Kalıtsal Kan Hastalıkları: Thalessemi (Akdeniz anemisi), Orak hücreli anemi, Amegakaryositik trombositopeni Tedavisinde
  • Kanser Hastalıkları: Nöroblastom, Hodgkin Dışı Hastalık, ALL, AML, CLL, Retinoblastom Tedavilerinde
  • Doğuştan Gelen Metabolik Düzensizliklerin Tedavisinde

Bu konu hakkında uzman birinden yardım almak için İletişme ‘e tıklayabilirsiniz.

Gibi hastalıkların erken tedavisi ve tam onarımı için yapılması. % 100 uyumluluk geçmişi.% 100 başarılı olmadı. Ayrıca Kordon Kanını sadece kendi çocuğunuz için değil aile bireyleriniz için kullanabilmektesiniz.

Kordon Kanı çocuktan alındıkdan sonra tam olara 25 yıl hiç bozulmadan aktifliğini kaybetmeden saklanabiliyor.  Yapılandırılmış

Kordon Kanı çocuktan alındıkdan sonra tam olara 25 yıl hiç bozulmadan aktifliğini kaybetmeden saklanabiliyor. Yapılandırılmış Son araştırmalara göre kordon kanı saklanması 25 yıldan 30,35 yıllara çıktığı teknolojinin getirdiği şeyi ile sağlandı.

Kordon Kanı Nedir?

Allojenik Kordon Kanı Bankacılığı Nedir?

Allojenik Kordon kanı bankası normal Kordon Kanı Bankacılığı ndan farklıdır. Çocuğun doğumunda kordonun’dan alınan kanın 20 25 yıl boyunca saklanmasına Ailenin kordon kanıyla ilgili tüm haklardan vazgeçerek başka insanlarda kullanabiliyor için haklarını devrettiği kordon kanı bankasını ayarlıyor. Bu sayfalarda kordon kanı doku grupları üzerinde çalışarak aile ve biyolojik kimlik bilgilerinin gizliliği şartı ile ilgili sonuçlar, TC Sağlık Bakanlığı’nın Organ ve Doku Taşıma ile ilgili bir iletilerini iletiyoruz. Bu kordon kanı, sahibi olan sahibi için olduğu. Verici bilgisi ve alıcı hasta bilgisi burada gizli tutulmaktadır.

Kordon Kanı Bankacılığı için Profesyonel ve bu işte Tecrübeli bir firmadan hizmet almak istiyorsanız babylife ‘a tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Okumaya devam et

İzmir Haber

Bahçeli yeniden Mesai’de

Published

on

By

Bahçeli Yeniden Mesai’de

Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tedavi gören MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genel Merkez binasına geldi. Mesaiye başlayan Bahçeli’nin hastalık sonrası sakal bırakması dikkat çekti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve tedavinin ardından istirahate çekilmişti. Uzun bir aranın ardından MHP lideri bugün mesaiye başladı.

Kaynak : https://site-backlink.com/6FkdN

Okumaya devam et

Sağlık

Tip 2 Diyabet hastalarına müjde!

Published

on

By

Tip 2 diyabet hastalarının teşhisi izleyen ilk 5 yılda kilo vermelerinin, iyileşme yolunda önemli bir adım olduğu bildirildi.

Daily Mail’in haberine göre, Cambridge Üniversitesinin yaptığı araştırma, teşhisi izleyen ilk 5 yılda kilolarının yüzde 10’unu veren hastaların iyileşme şanslarının iki katına çıktığını gösterdi.

Araştırma çerçevesinde, yaşları 40 ila 69 olan ve yeni Tip 2 diyabet teşhisi konulan 867 kişi takip edildi ve 5 yıllık süreçte 257’sinin iyileşme sürecine girdiği gözlendi.

Uzmanlar, ilk 5 yıllık süreçte kilolarının yüzde 10’unu veren hastaların iyileşme olasılıklarının aynı kiloda kalanlardan 2 kat fazla olduğunu tespit etti.

Dünya Sağlık Örgütüne göre, dünyada 2014 yılı itibarıyla diyabet hastalarının sayısı 422 milyon.

Tip 2 diyabet, tüm diyabet vakalarının neredeyse yüzde 90’ını oluşturuyor.

Kaynak : https://site-backlink.com/SQisx

Okumaya devam et

Son Trend'ler