Connect with us

Gündem

Lüks Araba Kiralama Hizmeti

Published

on

Lüks araç kiralama fiyatları söz konusu kiralama hizmetleri alınmaya başlandığında aslında tahmin edildiği gibi çok yüksek miktarların konuşulmadığı görülmektedir. Sadece kurumsal firmalar değil, birçok kişi de lüks araç kiralama hizmetlerinin sağladığı avantajlardan yararlanmaktadır. Yine aynı şekilde lüks araç kiralayan kişi ve kurumlar da yakıt harcamaları dışında bir harcamaya karışmamaktadırlar. Hatta lüks araç kiralama hizmeti alan firmalar, masraf olarak muhasebelerinde kullanabilmekte ve vergiden düşürebilmektedirler.

Maddi anlamda sağladığı avantajın yanında hangi amaçla kiralarsanız kiralayın, imajınızı olumlu göstererek karşı tarafın etkilenmesine yol açacaktır.  Mesela bir iş görüşmesi gerçekleştirerek iş bağlantısı kurmak istiyorsunuz. Bunun için görüşmenin yapılacağı yere lüks araç kiralama ile kiraladığınız araç ile gittiğinizde, görüşmenizde başlamadan bir adım önde olarak başlayabilirsiniz. Görüşmede karşı tarafa vereceğiniz ilk izlenimle elde edeceğiniz sonuç başarı olacaktır.

İleride yaşanacak sorunlar düşünülerek, her iki tarafın kendi haklarını koruması açısından lüks araç kiralama, lüks transfer ve şoförlü lüks araç kiralama hizmetlerini almadan önce söz konusu firma ile karşılıklı olarak sözleşmenin hazırlanması, okunması ve imzalanması gerekmektedir. Her sektörde olduğu gibi araç kiralama sektöründe de firmalar arası lüks araç kiralama fiyatları de de farklılık göstermektedir.

Bebek koltuğu, navigasyon gibi hizmetler, ek hizmetlere girebilmekte ekstra ücret talep edilebilmektedir. Bunlar da dikkate alınarak lüks araç kiralama hizmeti kapsamına neler dahil olup olmadığı ya da anlaşılan hizmetlerin karşılığında ödenecek tutardan emin olunmalı ve sözleşmede yer almalıdır. Tabi ki lüks aracın kasko-sigorta gibi bilgileri de gözden kaçmamalıdır. Söz konusu işlemlerin eksiksiz, tam olduğundan emin olunmalıdır. Kiralan lüks araç herhangi bir arızaya sahip olur ya da kazaya karışırsa, hizmet alınan araç kiralama firmasından kiminle iletişime geçileceği bilinmeli, iletişim numaraları kaydedilmelidir.

KAYNAK: adana araba kiralama

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Parkta uyuyakalan çiftin düğün paralarını çaldılar!

Published

on

Mersin’de evlilik hazırlığı yapan çift, kutlama için gittikleri restoran dönüşünde dinlenmek için oturdukları parkta uyuyakalınca düğün parasından oldu. Sabah uyandıklarında çantalarıyla birlikte bin 800 euro, 650 TL ve üç cep telefonunun çalındığını gören çift, soluğu nikah masası yerine karakolda aldı.

Mersin’de yaşayan 35 yaşındaki Fatma Polat ile Almanya’da restoran işleten 51 yaşındaki Mustafa Zülküflü, heyecanla evlilik hazırlığı yaparken, yaşadıkları olayla büyük bir şok yaşadı. Fatma Polat ile nikah işlemlerini yapmak için Mersin’e gelen Mustafa Zülküflü, yorgunluğa yenik düşüp merkez Yenişehir ilçesinde parkta uyuyakalınca düğün parasından oldu. Polat ve Zülküflü çifti, düğün parasını çaldırınca savcılığa suç duyurusunda bulunarak, evlenebilmek için paralarının bulunmasını istedi.

“EŞİMİN UYUDUĞUNU GÖRÜNCE BEN DE DALMIŞIM”

Çift, yaşadıkları ilginç olayı anlattı. Nişanlısının, evlenmek için Almanya’dan Mersin’e geldiğini belirten Fatma Polat, “Burada hem nikah işlemlerimizi yaparız hem de fotoğraf çekimlerimizi yaparız dedik. Ancak, korona virüs salgını (Covid-19) nedeniyle şu an nikah işlemlerini yapamıyoruz. En azından fotoğraflarımızı halledelim dedik ve cumartesi günü fotoğraf çekimini tamamladık. Aynı günün akşamında Kushimato Sokağının ilerisinde bir restorana gittik, yemek yedik, aramızda eğlendik. Çıkışta biraz yürüdük ve Muğdat Camii’nin bulunduğu sokakta küçük bir bahçenin önünde kedi gördük ve onu sevdik. Bahçenin kenarına oturduk, eşim başını dizime koyup ‘5-10 dakika dinleneyim’ dedi. Gece biraz da geç saatlerdi, 02.00-03.00 sıralarıydı. O sırada bir beyefendi iki defa önümüzden geçti; ‘ne arıyorsunuz’ diye sordum, ‘eşimi’ ya da ‘arkadaşımı arıyorum’ gibi bir şey söyledi. Daha sonra eşimin uyuduğunu görünce ben de dalmışım” dedi.

“O PARA BİZİM DÜĞÜN PARAMIZDI”

Sabah saat 07.00 sıralarında uyandıklarını, ancak bu kadar süre uyumalarının mümkün olmadığını dile getiren Polat, “Gece saat 03.00’ten sabah 07.00’ye kadar uyuyakalmamız mümkün değil. Eşimin uykusu çok hafif, ben de öyleyim. Sabah bir uyandık ki, eşimin çantasında bin 800 euro, iki tane cep telefonu ve benim çantam yok. Çantamın içinde 650 TL para, birkaç gün önce aldığımız cep telefonu ve kimlik kartlarım vardı. 4-5 saat nasıl uyuyakaldık, buna hala inanamıyoruz. İki defa önümüzden geçen beyefendiden şüpheleniyoruz. Zaten kamera kayıtları için biz yetkili yerlere başvurduk. Bu konuyla şu an hem karakol hem savcılık ilgileniyor. O para bizim düğün paramızdı. Lütfen, insanlık namına böyle bir şey yapılmaz. Eşim o parayı düğün parası olarak getirmişti, o parayla düğün yapacaktık. Bu nasıl bir insanlık? Bu işin peşindeyiz. Ben de eşim de ne pahasına olursa olsun kesinlikle bu işin peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

“NEDEN KİMSE POLİSİ ARAMADI”

“Bu kadar süre uyumamız mümkün değil. Bize bir şey koklattıklarından şüpheleniyoruz” diyen Polat, kendilerini bu halde gören insanların polisi aramamalarına da tepki gösterdi. Polat, “Bizi orada kesebilirlerdi de. Bize bir şey olmuş olabilirdi, belki hastalandık, belki kalp krizi geçirdik. Neden kimse polisi aramadı? Neden kimse ‘burası uyunacak yer mi’ diye bizi uyandırmadı? Daldığımızı gören birinin bize bir şey koklatmış olabileceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK: Milliyet

Okumaya devam et

Son Trendler