Connect with us

Ekonomi

2. el otomobil sıfırından pahalı!

Published

on

İkinci el otomobil piyasasında suni fiyat artışları her geçen gün artarak devam ediyor. Piyasada sıfır araç bulunmaması ikinci el fiyatlarını yukarı doğru çekti. Peki bu durumda sıfır araç ve ikinci el araç arasında kaç TL’lik bir fark oluştu?

2. el araba pazarı

Otomobil piyasasında fiyatlarda çok sert hareketler yaşanıyor. En son yapılan ÖTV düzenlemesinin ardından otomobil firmaları yeni fiyatlarını belirlerken piyasada sıfır otomobil bulunmaması nedeniyle ikinci elde de fiyatlar hızlı yükseldi. Sıfırı henüz bayide olmasa da liste fiyatı 162 bin lira olan otomobile ikinci el ilan sitelerinde 216 bin lira fiyat yazılmaya başlandı.

 

KAYNAK: Milliyet

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Albayrak Türkiye’nin tarımsal büyümede ikinci sırada olduğunu açıkladı

Published

on

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin, Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığı büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettiğini bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından Türkiye’nin tarımsal büyümesine ilişkin paylaşımda bulundu. Bu alanda sağlanan gelişmeye dikkati çeken Albayrak, “Avrupa ölçeğinde birçok ülkeyi geride bırakarak tarımda sağladığımız büyüme oranıyla ikinci sırayı elde ettik. Hedefimiz, dünyada ve Avrupa’da lider ülkeler arasında yer almak” ifadelerini kullandı.

Albayrak, bu başarı için çaba gösteren ve emek veren tüm üreticileri de kutladığını kaydetti.

BÜYÜME HIZI % 3.03

Bakan Albayrak, paylaşımında, tarımda Avrupa ülkelerinin 2003-2019 dönemine ilişkin ortalama büyüme hızlarına ilişkin bir tabloya da yer verdi. Buna göre, Slovakya yüzde 7.89’luk büyüme hızıyla listenin ilk, Türkiye yüzde 3.03’lük oranla ikinci sırasında yer alıyor. Türkiye’yi yüzde 2.83 ile Norveç izliyor. Listeye göre, Danimarka, Almanya ve Belçika gibi ülkelerde ise daralma yaşandı.

 

KAYNAK: Hürriyet

Okumaya devam et

Son Trendler